Keno jako součást moderních kasin

Kuličky, které se tahají během losování hry Keno.

Zajímají Vás loterijní hry, kterým se můžete oddávat v kasinu? Potom Vám představíme jednu z těch známějších. Je to Keno. Hra s dlouhou tradicí sahající až dva tisíce let nazpět. I když by si spousta lidí mohlo myslet, že tento původně latinský název bude mít jasnou zemi vzniku, opak je tak trochu pravdou. Je to Čína, odkud hazardní hra pochází. V novodobé historii se loterijní zábava uchytila zhruba od 19. století a stala se nedílnou součástí kasin.

Jak se hraje Keno?

Jestliže si chcete užít patřičný herní zážitek, potom byste měli znát podrobná pravidla hry. S těmi a mnohými dalšími informacemi Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaký je cíl této hry?

Cílem hry je uhádnout co největší množství z dvaceti tažených čísel.

Kolik čísel má samotný los?

Losy Keno obsahují celkem osmdesát čísel. Vy z pozice hráče můžete vsadit na jedno až deset čísel.

Jak nákladná je tato sázka?

Výše sázky může nabývat odlišné hodnoty. Obvykle se pohybuje kolem jednoho až pěti dolarů, popřípadě eur.

Jak jsou losována čísla?

Záleží na tom, kde Keno hrajete. Výběr může probíhat například ze skleněné koule, kde jsou místěny balónky s čísly, aby vše bylo vidět a losování bylo transparentní. Alternativou jsou počítačem náhodně generovaná čísla.

Kolik lze vyhrát?

Celková výhra se opět odvíjí od toho, kolik vsadíte peněz, respektive, jak velké množství čísel uhodnete. Výhry ovšem mohou být zajímavé a celá loterijní hra je spojena především se zábavou.

Šance jsou poměrně vysoké

Loterijní hra Keno hratelná nejenom prostřednictvím tiketů, ale i na specializovaných terminálech je často spojována s relativně vysokou šancí na výhru. Některá kasina vyplácí výhry už od prvního uhodnutého čísla, díky čemuž šance na úspěch rapidním způsobem stoupá. Co se týče hodnoty House Edge, u této loterijní hry dosahuje výše 35 %. Tak co, oslovilo Vás Keno a zkusíte si ho zahrát v kasinu?