Zprávy z FA Cupu: Pohádková jízda Lincoln City pokračuje

Osmifinále FA Cupu mělo řadu překvapivých výsledků. Lincoln City z páté ligy přešel i přes Burnley.

Fotbal | 19.02.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek

Osmifinále anglického FA Cupu je skoro za námi. Z pětice včerejších zápasů vyčnívá nejvíce ten, do něhož  nastoupili hráči z Lincoln City. Tým z páté nejvyšší soutěže zažívá neskutečný příběh a zahraje si čtvrtfinále nejprestižnějšího poháru v zemi. Lincoln postupně přešel přes Altrincham, Oldham, Ipswich, Brighton a naposledy Burnley. Všechno týmy z vyšších soutěži, přičemž poslední jmenovaný samozřejmě hraje v Premier League. Malý klub z města Lincoln dokázal postoupit přes všechny soupeře na „první dobrou“ a navíc mimo vlastní stadion. Na venkovním hřišti dokonce porazili jinak téměř nedobytné Burnley a zaslouží si rozhodně uznání. Na sestavě toitž tým z nejvyšší soutěže rozhodně nešetřil, na hřiště se dostali tahouni jako Andre Gray, Tom Heaton nebo Michael Keane.

Nikoho asi nepřekvapí, že Leicester opět nevyhrál. Ačkoli hrál skoro celý druhý poločas proti deseti, nedokázal Millwall porazit. Inkasovaný gól v 90. minutě znamená, že anglický obhájce titulu končí i v FA Cupu. Vypadnutí z poháru je však možná pro tým výhodnější. Stále je čeká dvojzápas v Lize mistrů a v domácí soutěži mají před sebou náročný zbytek sezóny ve znamení bojů o záchranu. Čím menší dávka povinných zápasů před nimi bude, tím možná lépe. Širokým kádrem totiž rozhodně neoplývají. Vypadnutí však jen potvrzuje mizérii, do které se Leicester dostal.

Překvapivý výsledek se urodil ještě v Huddersfieldu. Tým z druhé ligy uhrál remízu 0:0 proti Manchesteru City, který nastoupil ve velice slušné sestavě. Celý zápas odehrál například Sergio Aguero, nejlepší střelec týmu. Jednalo se o dominantní představení hostů, ale správně postavené tři tyče i dobrý výkon gólmana Huddersfieldu vyústilo v opakování zápasu. Ještě předtím ale čeká mužstvo Pepa Guardioly osmifinálový zápas proti Monacu v Lize mistů.

Další porce výsledků už zřejmě nikoho nepřekvapí. Dominantní Chelsea v lehce pozměněné sestavě porazila Wolves na jejich hřišti 2:0. Prosadili se Diego Costa společně s Pedrem, který nastoupil na levém halvbekovi. Celý zápas odehrál i návratilec z Bournemouthu Nathan Aké. Těsně před 90. minutou byl vystřídaný Eden Hazard.

S menšími problémy, ale nakonec postup. Middlesbrough si doma konečně zastřílelo a 3:2 porazilo Oxford United. Ti ještě začátkem 80. minuty drželi nadějný remízový stav 2:2, ale Christian Stuani před nastavením rozhodl gólem na 3:2. Middlesbrough si tak zahraje čtvrtfinále FA Cupu. Gólově se prosadili tři různí hráči, z penalty se trefil Grant Leadbitter, premiérovou branku dal Rudy Gestede a ke konci zápasu se prosadil Stuani. Na branku mu asistoval nejproduktivnější hráč celku Alvaro Negredo.

Kromě zmíněného zápasu Huddersfieldu s Manchesterem City čeká osmifinále ještě Arsenal se Suttonem. Kvůli povinnostem Arsenalu v Lize mistrů mají utkání odsunuté na následující týden. Sutton stejně jako Lincoln hraje pouze pátou nejvyšší soutěž a souboj s Arsenalem bude odměnou pro všechny v klubu. Senzační postup je ale proti silnému londýnskému celku spíše teorií a snem.