Zpětná analýza draftů pomůže hlavně v budoucnu 

Uzavřením sestav a sledováním zápasů pro vás kolo nekončí. Důležité je všechny své nadraftované týmy zanalyzovat a z informací vytěžit co nejvíce postřehů do budoucna.

Strategie | 28.06.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Stejně jako v každé hře, i v Daily Fantasy Sports je potřeba se co nejvíce zlepšovat. Nejvíce práce je samozřejmě spojeno s rozebiráním zápasů, statistik hráčů a následnou tvorbou sestav. Většina manažerů si však myslí, že je už nálsedně hotovo a vstupem do turnajů pro ně kolo končí. Stejně důležitá je však i zpětná analýza vlastních picků, která vás posune dále. Díky prvku náhody totiž můžete vyhrát i turnaje, ve kterých jste udělali při draftu chybu. Špatné drafty byste zpětně měli rozpoznávat a v budoucnu se jich pokud možno vyvarovat.

Po každém skončeném turnaji se podívejte na veškeré své sestavy a přínos bodů draftovaných hráčů. Zda byl nějaký pick správný byste si měli určit i v případě, že se nějakému sportovci zadařilo. I když zahraje velice dobrý zápas, neznamená to, že jeho volba byla před kolem správná. Občas v časové tísní před uzavřením turnajů některé možnosti nepromyslíte tolik, jak by si zasloužily. Proto se snažte využít čas mezi turnaji, například během klasické fotbalové sezóny máte obvykle týden na přípravu i zpětnou analýzu, času je tedy dost. Díky podobným rozborům pak budete v budoucnu rychleji rozpoznávat kvalitní sportovce, které později zvolíte do svých týmů.

Jak ale zpětně rozpoznat, zda jsem někde udělal chybu a kdy naopak volil správně? Podle výsledků všech zápasů v daném kole většinou ihned vidíte, kdo v něm byl jasnou volbou. Pokud tohoto hráče nevlastníte, měla by příjít na řadu otázka: Proč jsem ho vlastně opomněl? Je možné, že jste o daném hráči přemýšleli, ale nakonec ho ze sestavy vyřadili. V tom případě si zkuste vzpomenout na důvod, který vás donutil sportovce z draftů vyndat a v příštím kole se podobné argumentaci vyhnout. Pokud vás jasná volba kola nenapadla, podívejte se na jeho statistiky před turnajem. Dávají vám smysl? Pokud ano, zkuste si podobné hráče najít rovnou sami a vložit je do svých sestav. Někdy v draftech zbytečně ignorujete některý zápas, i když hráči z něj by byli velice prospěšní. Zpětné kontroly vám pomohou chyby při analýzách odhalit a v budoucnu se jim vyvarovat.

V DFS je velice cenná i diskuze s ostatními hráči. Každý totiž vnímá sport i statistiky jinak a vzájemné rozhovory s jinými lidmi vám pomohou rozšířit si obzory i názory. Na Fantasyman.cz se již připravuje diskuzní fórum, ve kterém budete moci své potenciální picky rozebírat s ostatními čtenáři. I pouze sledováním diskuzí ostatnich DFS manažerů se přiučíte hodně a o to v této hře jde - neustále se posouvat za pomocí vlastních rozborů i diskutovaním o hráčích. 

Sledujte detailně i výsledky

Může to sice znít jako základní rada, nicméně dále se posunute i sledováním vlastních výsledků. Každý hráč má zřejmě odhad, jak se mu daří a kde zhruba vyhrává nebo naopak prohrává. Obě naše doporučené herny zatím nenabízejí tak detailní přehled výsledků jako například američtí DFS velikání. Pokud si ale sami začnete tvořit například excelovou tabulku a do ní si budete zapisovat veškerou svou herní aktivitu, rozhodně vám tento přehled pomůže.

Jste například zvyklí pokaždé zaregistrovat stejnou várku turnajů, která se skládá z několika GPPs, 50/50 i H2H? I pokud se vám daří, můžete díky detailnějším zápiskům zjistit, na jakých hrách se vám daří a kde naopak vůbec. Po většího odehraného vzorku turnajů vám například vyjde, že 50/50 jsou vaše nejlepší hra, ale v H2H spíše ztrácíte. V tomto případě byste měli přehodnotit svou skladbu turnajů a investované prostředky vkládat hlavně tam, kde se vám daří. Podobně to může být i s výši buy-inů, kdy zjistíte, že na těch vyšších již ztrácíte. V tom případě bude třeba zlepšit své drafty a věnovat větší množství času analýzám nebo se věnovat pouze nižším turnajům.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.