Zazáří stejně jako před čtyřmi lety? Kostarika bude spoléhat na osvědčené opory 

V nominaci Kostariky na nadcházející světový šampionát v Rusku nechybějí očekávaná jména. Do brány se postaví Keylor Navas a s týmem odcestují také Christian Bolanos, Bryan Ruiz nebo Joel Campbell.

Fotbal | 17.05.2018 | Filip Novák
Sdílej článek      

foto: Skysports.com

Jednalo se o největší překvapení světového fotbalového šampionátu v roce 2014. Do čtvrtfinálových bojů se mezi osm nejúspěšnějších celků probojoval také výběr Kostariky, který navíc o postup do semifinále přišel až v pokutových kopech na úkor Nizozemska. Fotbalové šílenství, kteří ve své zemi borci okolo Keylora Navase způsobili, budou chtít probudit i letos a pomoci by jim k tomu měla celá řada tradičních opor.

Kromě brankářské opory Realu Madrid nechybí ve výběru trenéra Óscara Ramíreze ani Bryan Oviedo, Oscar Duarte, Celso Borges, Bryan Ruiz, Christian Bolanos nebo Joel Campbell, který se v létě vrací do Arsenalu po nepovedeném hostování v Realu Betis a má tak extra motivaci se v Rusku předvést ve stejném světle jako kdysi v Brazílii.

Nominace Kostariky na MS 2018 v Rusku

Brankáři: Keylor Navas (Real Madrid), Patrick Pemberton (LDA), Leonel Moreira (Herediano)

Obránci: Cristian Gamboa (Celtic), Ian Smith (Norrköping), Ronald Matarrita (New York City FC), Bryan Oviedo (Sunderland), Oscar Duarte (Espanyol), Giancarlo Gonzalez (Bologna), Francisco Calvo (Minnesota United), Kendall Waston (Vancouver Whitecaps), Johnny Acosta (Aguilas Dorados)

Záložníci: David Guzman (Portland Timbers), Yeltsin Tejeda (Lausanne), Celso Borges (Deportivo La Coruňa), Randall Azofeifa (Herediano), Rodney Wallace (New York City FC), Bryan Ruiz (Sporting), Daniel Colindres (Saprissa), Christian Bolanos (Saprissa).

Útočníci: Johan Venegas (Saprissa), Joel Campbell (Real Betis), Marcos Ureña (Los Angeles FC).

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.