Zápisky z fantasy Premier League: Dvanácté kolo 

Poznámky a úvahy po dvanáctém kole Premier League.

Fotbal | 20.11.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Potvrzené stálice

Jermain Defoe opět řádil, jeho terčem se tentokrát stal Hull City. Hokejovou terminologií si Angličan připsal dva kanadské body, sám se jednou trefil a dokonce i asistoval. Navázal tak na předchozí kolo, ve kterém měl stejnou produktivitu. Útočník Sunderlandu zažívá skvělý ročník, na svůj střelecký účet si připsal další čárku a se sedmi góly se tak drží mezi elitními střelci typu Sergio Aguero nebo Eden Hazard. Hlavně díky němu je Sunderland z toho nejhoršího venku a poskočil alespoň na předposlední místo v tabulce. 

Do této kategorie zařazujeme především dobré výkony, ale i série špatných výsledků by zde měly mít své místo. Na mysli máme samozřejmě Leicester City, který na cizím stadionu nedokázal opět ani bodovat. Celkové skóre obhájců titulu v šesti venkovních zápasech je 5:16, což stačí na zisk jediného bodu. Skoro by se ani nechtělo věřit, že tento tým v minulé sezóně získal titul. Pokud nastoupí Leicester venku, vyplatí se ve fantasy jít proti nim.

Leicester pokračuje ve špatných výsledcích.

Mahrez se sice trefil z penalty, ale na body to nestačilo.

Poskočili v žebříčku zajímavosti

Harry Kane je zpět. Sice se musel na své góly pořádně nadřít, ale obrat to byl stylový. Ještě v 88. minutě byl stav 1:2 pro hostující West Ham, který ale během tří minut o svou výhru přišel. Londýnské derby ovládli Spurs, protože Kane dvěma góly sám rozhodl. Pomohla mu sice penalta v nastavení, ale na to se historie a fantasy výčet neptá. Angličan potěšil ty DFS manažery, kteří mu i přes jeho delší absenci dali důvěru. Od svého návratu v minulém kole má na kontě již třetí branku. 

Část sezóny chyběl kvůli zranění nebo pouze vysedával na lavičce. Teď ale ofenzivní hráč Sunderlandu Victor Anichebe střílí branky jako na běžícím pásu. Trefil se už v minulém kole při nečekané výhře na hřišti Bournemouthu, kdy mu asistoval Jermain Defoe. Spolupráce se dvojici zřejmě zalíbila a stejná gólová trasa se opakovala i proti Hullu. Pokud Anichebemu forma vydrží, může jít Sunderland ještě více nahoru.

Do třetice všeho dobrého, tentokrát zde zmíníme útečníka Oliviera Girouda z Arsenalu. Letos musí kvůli dobré formě spoluhráčů spíše jenom střídat, ale tato role mu očividně sedí. V důležitém zápase proti Manchesteru United dostal kolem 17 minut na hřišti a přesto dokázal zachránit cenný bod. Dvě kola zpátky se odehrál podobný příběh, kdy ke konci zápasu dokázal zařídit výhru nad Sunderlandem. I s malým prostorem dokáže Francouz vykouzlit hodně bodů, nenastal možná čas na jeho návrat do sestavy?

Harry Kane potěšil fantasy Premier League manažery dvěma góly.

Spasí Kane produktivitu Spurs?

Na ústupu

Kladiváři pokračují v mizérii. Proti Tottenhamu bodový zisk sice čekal málokdo, ovšem zejména způsob ztráty bude velice mrzet. Ještě před nastavením brali všechny tři body, o několik minut později už ani jeden. Obránce Winston Reid si navíc během nastavení nechal dát dvě žluté a v dalším zápase ho neuvidíme. Způsob této porážky zabolí celé mužstvo, které ať se snaží jakkoliv, nejde to. Momentálně jsou nad hranící sestupu s 11 body. 

Ani Everton nezažívá nejstabilnější období. V zápase proti Swansea se počítalo se třemi povinnými body, ovšem tým Ronalda Koemana letos předvádí příliš nevyrovnané výkony. Všechno závisí pouze na Romelu Lukakovi, který když se však neprosadí, nefunguje celé mužstvo. Remíza 1:1 s poslední Swansea je určitě málo, podobné zápasy musí domácí tým vyhrávat. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.