Výměny v NHL: Shattenkirk jde do Washingtonu, o Stanley Cup zabojuje Hanzal 

Oblíbené trejdy brzy končí! Přehled největších výměn. Článek budeme v průběhu dne aktualizovat.

Hokej | 28.02.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Již zítra se uzavírají soupisky všech NHL klubů. Pokud chtějí manažeři udělat nějakou výměnu, mají poslední šanci. Hráči se v posledních dnech vyměňují jako kartičky od Pokémonů, mnohdy jde o často zajímavé trejdy. Na některé z nich se podíváme. Vzhledem k posunu času a zítřejšímu deadlinu budeme článek průběžně aktualizovat o další případné změny.

Kevin Shattenkrik -> Washington

Tým z hlavního města USA si chce jít pro Stanley Cup a zisk Kevina Shattenkirka to jednoznačně potvrzuje. Teď již bývalý obránce St. Louis letos nasbíral skvělých 31 asistencí, ke kterým přidal 11 gólů. Byl jedním z klíčových hráčů svého týmu, protože dokázal z pozice beka být velice produktivní. Přesun do Washingtonu mu může v kariéře rozhodně pomoci, dostává se ale do týmu s větší konkurencí. Pokud ale naváže na bývalé výkony a dostane prostor i v první přesilovkové formaci, jak je na to zvyklý, bude velice nebezpečný.

Martin Hanzal -> Minnesota

Český hráč může zabojovat o finále play-off. Po deseti letech v NHL Martin Hanzal poprvé změní klub a stěhuje se do Minnesoty, kde bude hrát za místní klub. Ten patří v letošní sezóně k těm nejlepším a mluví se o něm jako o jednom z favoritů na Stanley Cup. Třicetiletý Čech se tak přesune z jednoho konce na druhý, jde však správným směrem. Pravděpodobně přijde o svou pozici v první formaci, ale přesto může být v novém působišti velice platný – podobně bojovného a nepříjemného centra v týmu totiž nemají.

Alexandr Burrows -> Ottawa, Jonathan Dahlen -> Vancouver

Ottawa na play-off získává zkušenosti. Z Vancouveru si přetáhla Alexandra Burrowsa, 35letého útočníka. Letos má zatím pouze 9 branek a 13 asistencí, produktivitou příliš nehýří. Vancouver ale letos nepatřil k nejsilnějším mužstvům a nové působiště mu může sednout. Z Canucks se totiž stěhuje po dlouhých 12 letech. Každopádně díky svým zkušenostem bude cenným parťákem do kabiny i do náročných bojů play-off.

Opačným směrem míří 19letý Jonathan Dahlen. Touto výměnou přemýšlí Vancouver do budoucnosti, protože se zbavili jednoho ze starších hráčů, ač klubových legend, za velice zajímavého hráče a šikovného talenta. Dahlen byl zvolený Ottawou jako 42. celkový při draftu, mluví se o něm jako o ofenzivním a šikovném hokej. Tuto sezónu hraje za švédský tým Timrå IK, kde si drží produktivitu téměř bodu na zápas. Do budoucna se jedná o veliký příslib.

Ben Bishop -> Los Angeles, Peter Budaj -> Tampa Bay

Přestupová bomba? Rozhodně je jedna z nejméně očekávaných. Los Angeles si pořídili Bena Bishopa, který bude dělat dvojku Jonathanu Quickovi. Tomu dlouho (a úspěšně) kryl záda Slovák Peter Budaj, ale dobré služby mu byly k ničemu a i přesto musí změnit dres. Bishop se tak znová setká s Quickem, oba spolu působili na posledním vítězném Světovém poháru. Společně se pokusí zabojovat o další Stanley Cup.

Další výměny:

Jordie Benn (Dallas) -> Montreal
Brian Boyle (Tampa Bay) -> Toronto
Teemu Pulkkinen (Minnesota) -> Arizona
Tomáš Jurčo (Detroit) -> Chichago
Patrick Eaves (Dallas) -> Anaheim
Nikita Nestěrov (Tampa) -> Montreal

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.