Voráček vládne Čechům v NHL, těsně za ním se drží Pastrňák 

V zámořské NHL hraje dohromady 26 Čechů. Podíváme se na ty nejproduktivnější z nich, které byste mohli využít ve svých fantasy sestavách.

Hokej | 17.11.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Bývaly doby, kdy se na předních pozicích žebříčku kanadského bodování NHL vyskytovalo hned několik Čechů. Dnes je výčet o něco skromnější, přesto se však dají stále nalézt zajímavé výkony. 

Dlouhodobě patří k nejlepším Čechům v zámořské lize pravé křídlo Philadelphie Jakub Voráček. V pomyslné tabulce 26 našich zástupců je na prvním místě se ziskem 17 bodů (7g+10a). V současnosti má slušnou produktivitu jednoho bodu na zápas a celkově mu v kanadském bodování NHL patří dělené deváté místo například s vycházející hvězdou Patrikem Lainem. Voráček sice nastupuje ve druhé lajně, ale ze všech útočníků Flyers dostává jako třetí nejvyšší čas na ledě. I díky tomu má naše pravé křídlo nejvíce bodů z celé Philadelphie. V čem by se ale měl polepšit, je určitě disciplína. Aktuálně má dohromady 30 trestných minut, což mu vyneslo nelichotivé osmé místo v celé NHL.


Statistiky z webu Corsica.hockey

Hru v první formaci si nicméně užívá naše další pravé křídlo David Pastrňák, který nastupuje společně s hvězdami Bostonu Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem. Právě dvacetiletý mladík je druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL. Vstřelil deset branek, čtyřikrát asistoval a nebýt dvou absencí v sestavě, mohl by atakovat i pozici nejproduktivnějšího hráče svého týmu. Zároveň je také druhým nejčastěji střílejícím hráčem a pro brankáře soupeře je vždy nebezpečný, protože hned 20 % jeho střel míří přímo na bránu. Těsně za ním je v bodování Bostonu také další Čech David Krejčí, který sice vstřelil pouze dvě branky, ale dalších osm jich připravil. Z celého týmu má Krejčí nejvíce prostoru na ledě a poráží tak i své kolegy z první formace, dohromady s 206 minutami vede i před Marchandem

V celkovém bodování Čechů se za Pastrňákem umisťuje Michael Frolík s 12 body (6g+6a). Nejvíce prostoru na ledě z týmu Calgary dostávají jasně Johnny Gaudreau se Seanem Monahanem (242m a 223m), ovšem hned v závěsu se nachází právě Frolík s 207 minutami. Hranici deseti bodů a více v této sezóně dále překročil už pouze Radim Vrbata z Arizony (6g+5a). Například finalista posledního Stanley Cupu Tomáš Hertl je zatím se čtyřmi góly a pěti asistencemi na devíti.

Letos se zatím vůbec nedaří legendě českého hokeje Jaromíru Jágrovi. Loni měl po základní části nejvíce bodů ze všech našich zástupců v NHL a i přes úctyhodný věk válel jako za mlada. Jeho loňských 66b je ale zatím v nedohlednu, protože se dokázal trefit pouze jednou a pětkrát asistovat. Můžeme jenom doufat, že se kladenskému rodákovi podaří špatnou šňůru zlomit a i Florida půjde nahoru.

Zapomínat by se nemělo ani na gólmany, ovšem žádných ze tří českých zástupců nemá příliš oslnivá čísla. Petr Mrázek z Detroitu nastoupil do jedenácti zápasu, v nichž má úspěšnost zákroků 90 %, což stačí na pouhé 30. celkové místo v tabulce brankářů NHL. V průměru do své sítě pustí kolem tří branek. Lépe na tom není ani spoluhráč Voráčka Michal Neuvirth, za devět odehraných zápasů pustí v průměru 3,5 branky. 

***

Zahrajte si jednodenní fantasy NHL ještě dnes v herně FanTeam! Pokud nemáte účet, klikněte na jakýkoliv odkaz na našem webu a pomocí registrace čerpejte řadu výhod.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.