Úvod do fantasy hokeje: Rozestavení a bodování hráčů 

V následující sezóně bude možné v herně FanTeam odehrát i velké množství DFS hokeje. Nejdříve se podíváme na jedny ze základních pravidel, a to bodování a rozestavení hráčů.

Strategie | 12.07.2016 | Jakub Šedivý | komentáře: 2
Sdílej článek      

Každý DFS sport má svá specifika a strategie, které byste si měli před jeho hraním nastudovat. Pokud se chcete nějakému začít věnovat, jako první si vždy projděte především rozestavení a bodování hráčů. Bez znalosti toho, za co vše mohou vaši vybraní sportovci dostat body, nebudete ve hře nikdy úspěšní. Každý získaný bod totiž může rozhodnout o vaší výhře a jak se někteří z vás jistě během Eura 2016 přesvědčili, v horních pozicích turnaje jsou rozdíly často minimální.

V herně FanTeam do své sestavy vybíráte šestici hokejistů, rozestavení musí být vždy klasické s brankářem, dvěma obránci a třemi útočníky. Podle zápasů v nabídce, například pokud se zápasy hrají s několikahodinovými rozestupy, je možné vybírat také náhradníky. Jejich počet se bude turnaj od turnaje měnit, maximálně však budou tři - na každou pozici jeden. V porovnání s americkými hernami jako jsou DraftKings nebo Fanduel se na FanTeamu vybírá o tři hráče méně, DFS manažeři v zámoří do svých „základních“ sestav totiž mohou nakoupit hned 9 hokejistů.

Náhradníci nejsou v DFS hokeji tak důležití, jako ve fotbale. Tam vám totiž vždy hrozí, že se nějaký hráč nemusí vůbec dostat do hry, a vy následně ztrácíte body. V NHL většinou hokejisty zcela vyřadí pouze nějaké zranění nebo disciplinární test, v obou případech s tím budete pravděpodobně seznámeni již dlouho dopředu. Jedinou hrozbou je, že se trenér rozhodne během zápasu protočit pětky, ale i v tom nejhorším případě váš hokejista nějaký čas na ledě dostane. Čím více minut, tím větší fantasy potenciál a více bodů pro vás. 

Bodování

Jak si můžete níže všimnout, nejvíce bodů získáte přes vstřelené góly. Budete se tedy snažit hledat produktivní a ofenzivní hráče, zejména góly beků jsou velice dobře hodnoceny. U obránců ani brankářů nepotřebujete získávat čistá konta, protože za ně není žádný bonus. Gólmani však mohou získat samostatný bonus za výhru i zákroky, měli byste se u nich tedy snažit najít hlavně favority a postupovat podobně jako ve fotbale. Z přesilových her obdržíte za vstřelený gól o bod méně, naopak v oslabení má branka větší hodnotu. 

Kompletní bodování hokeje v herně FanTeam:

  • Góly: Brankář: +10b; Obránce: +8b; Útočník: +5b
  • Asistence: Brankář: +5b; Obránce: +4b; Útočník: +3b
  • Gól v přesilové hře: O 1b méně oproti hře bez vyloučení
  • Gól v oslabení: O 2b více oproti hře bez vyloučení
  • Brankář: Chycený nájezd: +5b; Výhra gólmana:+3b; Za každých 5 zákroků: +1b
  • Vyloučení hráče: -0,5b
  • Faul na nájezd soupeře: -3b
  • Pobyt na ledě v době vstřelení gólu: +1b
  • Pobyt na ledě v době inkasování: -1b

Kompletní bodování a pravidla naleznete na FanTeam v sekci "How to play" dole na webu.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.


guguprsk
10.10.2016 01:11:56

Zdravím, klikám na webu FanTeamu na sekci "how to play" jak divý, ale nic se neděje :) Chci se zeptat, nevíte náhodou, zda bude bodování pro NHL stejné jako pro ostatní hokejové soutěže? Například Ice time se vůbec zohledňovat nebude? Díky za případnou odpověď ;)

 JakubSedivy
11.10.2016 11:28:59

RE: guguprsk 2016-10-10 01:11:56
Dobrý den, herna FanTeam stále opravuje menší bugy po přechodu na novou platformu. Pokud kliknete vpravo nahoře na "SUPPORT" dostanete se do menu, kde je i funkční "HOW TO PLAY" nebo "RULES AND SCORING" - Co se týče bodování, FanTeam má jednotná pravidla pro všechny hokejové soutěže stejná, tedy pro KHL, Liigu i NHL. Ice-time hodnocený nijak není. Pro detailní informace navštivte tento odkaz https://www.fanteam.com/support-center :) Děkujeme za váš zájem a doufáme, že se na NHL těšíte stejně jako my.