USA zná svého fantasy šampióna. Vítěz si odnesl dva milióny dolarů 

Každý rok pořádá herna Draft Kings velké grandfinále, v němž korunuje fantasy šampióna za uplynulý rok. Vítěz si tentokrát odnesl dva milióny dolarů.

Ostatní | 14.12.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Celoroční kvalifikace ve fantasy NFL v herně Draft Kings směřovaly k jednomu velkému večeru. V živém finále, které se konalo 10. prosince v New Yorku, se sešlo 180 nejlepších DFS hráčů za uplynulý půlrok. Uživatelé se mohli do velkého finále postupně kvalifikovat prostřednictvím satelitů, které stály v rozmezí od $0,25 až po $5300. Z galavečera a prestižního ceremoniálu si vítěz kromě neskutečných $2 miliónů dolarů odnesl také prestižní titul a ocenění za světového fantasy NFL šampióna.

Pokud vám finále něco připomíná, myslíte na správnou věc. Loňským vítězem tohoto prestižního turnaje se stal bývalý pokerový profesionál Aaron „aejones“ Jones, který si odnesl výhru o tři milióny větší. Zpráva o jeho vítězství prolétla téměř každým pokerovým webem, který existuje. Padla o něm zmínka i na Fantasyman.cz a rovnou i názorná ukázka toho, proč se pokerovým profesionálům ve světě DFS natolik daří.

Vítěz turnaje escot4 railuje své vybrané hráče. Foto: Draftkings.com

Letos připadnl titul a šek hráči s přezdívkou „escot4“. Na první pohled neznámý DFS hráč, kterému mohla výhra v podobě dvou miliónů změnit život. Američan už ale stejnou částku jednou získal, a to před dvěma lety na NFL grandfinále od herny FanDuel. Tam se mu podařilo kvalifikovat za pouhých $2. Dvojka je očividně štastné číslo tohoto fantasy hráče. Od té doby je escot4 pravidelným účastníkem všech DFS turnajů a své znalosti amerického fotbalu prokázal opět dokonale, když se mu povedlo zopakovat dva roky starý úspěch. Zajisté musel zúročit svoje zkušenosti při sledování zápasů. Pro nováčka by mohla být opravdu stresující záležitost pozorovat své vybrané sportovce a zároveň šest hodin koukat po tabulce turnaje v cestě za dvěma miliony. 

Kromě zisku druhého titulu byla výhra escota4 unikátní v dalším pohledu. Povedlo se mu totiž udržet první místo i přes fakt, že jeden z jeho draftovaných hráčů, konkrétně Travis Benjamin ze San Diega Chargers, měl negativní přínos bodů. Jeho ztráta v podobě -0,2 ale nakonec vůbec nevadila, protože escot4 měl na druhou pozici stále náskok dvou bodů. Jeho týmu se náramně dařilo a všech 180 soupeřů bez problémů porazil. Výplatní struktura byla štědrá i na dalších pozicích, dohromady se totiž vyplácelo $10 miliónů. Titul mistra si ale mohl odnést jenom jeden a escot4 tak přidal do své vitríny další cennou trofej. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.