Tři doporučené picky pro úterní Ligu mistrů 

Doporučené picky pro dnešní utkání fotbalové Ligy mistrů.

Fotbal | 02.10.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Fedor Chalov (CSKA, $6,7m) – Pokud platí jednoduché pravidlo pro zápasy Ligy mistrů, tak je to určitě výhoda domácích zápasů týmu z východu Evropy. CSKA doma přivítá Real Madrid, který musí urazit přes 4 tisíce kilometrů dlouhou cestu. V noci se navíc bude muset vyrovnat s nějakými devíti stupni, což je oproti slunnému Španělsku stále značný rozdíl. Jsou to detaily, ale na konečné skóre mohou mít vliv. Chalova lze pořídit za nízkou cenu lehce pod $7 miliónů, což rozpočtu nijak neublíží. Letos se navíc potkal s výbornou formou, v lize má za 9 utkání již 7 branek a střelecky se prosadil i v utkání proti Plzni. Real je v Rusku stále favoritem, ale jedna či dvě branky v jejich síti rozhodně skončit mohou. Málo vlastněný Chalov tak může za nízkou cenu dodat poměrně unikátní body.

Lorenzo Pellegrini (AS Řím, $11,4m) – Italský záložník má za sebou velmi dobrý zápas. Vstřelil branku a přidal i asistenci, a celkově navíc patří mezi nejaktivnější hráče týmu. Měl by navíc zahrávat všechny standardní situace, což je vždy velká výhoda. AS Řím jde do zápasu jako druhý největší favorit dne hned po Bayernu. A jelikož všichni dobře známe Plzeň, víme, že jejich sestava a zejména obrana nepatří mezi nejmladší. Je jasné, že uvidíme hru na jednu bránu a můžeme se pouze dohadovat, kolik branek uvidíme. Zastoupení z řad AS Řím by se v týmech objevit mělo, a právě Pellegrini patří mezi zajímavé volby, pokud nechcete volit klasiky typu Edin Džeko ($13,5m) či Stephan El Shaarawy ($11,4m).

Nabil Fekir (Lyon, $11,4m) – Lyon překvapil většinu fotbalového světa, když před dvěma týdny dokázal senzačně zvítězit nad Manchesterem City. Možná na ně bude díky tomu upřena větší pozornost, ale v domácím zápase proti Šachťaru jsou velkým favoritem a jejich zastoupení v sestavách se tak lze vyhnout jen velice obtížně. Fekir se pak jeví jako jasná volba. Loňský autor 18 ligových gólů vstoupil do sezóny v podobném stylu, ve Francii si připsal už 2g+1a a po jedné brance i asistenci přidal i v Manchesteru. Letní cíl mnoha klubů v Lyonu dlouho nevydrží, a dnes večer opět ukáže, proč je o něj takový zájem. Výhodou je i jeho pohyb na hřišti - přestože se jedná o záložníka, na hřišti se pohybuje velice vysoko.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.