Strategie k celosezónnímu turnaji v herně FanTeam, část 1. 

Celoroční turnaj v herně FanTeam s vkladem €22 a garancí €5000 se rozjede tuto sobotu, připravte se na něj díky našim článkům.

Strategie | 08.08.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Nejvýraznějším turnajem v aktuální nabídce herny FanTeam je celosezónní soutěž k Premier League s vkladem €22 a skvělou garancí €5.000. Větší prize pool v nabídce jiných evropských heren nenaleznete, proto si turnaj zaslouží pozornost i přesto, že svými pravidly nespadá přímo pod Daily Fantasy Sports, nýbrž do tradičních celoročních fantasy soutěží. Hráče však díky velikému finančnímu ohodnocení zapojí do pravidelného sledování Premier League velice podobným způsobem. Nejdříve si společně projdeme kompletní pravidla turnaje:

  • Turnaj trvá po celou dobu Premier League 2016/17, tedy všech 38 kol. 
  • Do své sestavy vybíráte 15 fotbalistů, jejichž cena se vyvíjí v závislosti na výkonech. Hráči se přenáší do dalších týdnů, před začátkem každého kola ale můžete provádět v sestavě transfery.
  • Každý týden lze provést pouze jednu bezplatnou změnu v týmu, všechny další změny v daném kole jsou potrestány odečtením 4 bodů.
  • V průběhu sezóny mohou hráči využít 2 divokých karet (neomezený počet transferů). Jedna z nich je k dispozici pro 2. až 18. kolo, druhá pak pro kola 19. až 38. První divoká karta je nepřenosná, nelze si ji tedy schovat do druhé poloviny soutěže.

Pokud jste si v minulosti zkoušeli zahrát oficiální Fantasy Premier League, získané znalosti se vám budou v tomto turnaji od FanTeam velice hodit. Princip hry je totiž totožný, příjemným bonusem navrch je finanční odměna a možnost soupeřit proti menšímu počtu hráčů. Oproti DFS je nutné zapojit se každý týden, pokud vám toto nevyhovuje, raději si zahrajte turnaje pro jednotlivá kola, které končí ihned po jejich odehrání. Pro úspěch v něm je třeba se o sestavu starat po celý průběh sezóny, jakékoliv vynechání vás totiž může stát potenciální body.

V herně FanTeam se v DFS turnajích mění hodnoty hráčů podle utkání, v celosezonní soutěži byl ovšem převzat model z Fantasy Premier League, a tak se hodnoty fotbalistů mění v závislosti na výkonech. Může se tedy stát, že v průběhu sezóny překročíte nebo naopak spadnete pod rozpočet $100. Záleží pouze na formě hráčů a vašem odhadu. 

Jak k turnaji přistupovat

Soutěž trvá celou sezónu, jeden úspěšný týden o vaší výhře nerozhodne. Je proto důležité hledat především stabilitu a pravidelný přísun bodů od kvalitních hráčů. Pokud se ptáte, zda tento turnaj přirovnat spíše k DFS GPP nebo naopak cash-games, rozhodně má blíže k druhému typu soutěží. Otevírá se zde prostor pro známé firmy, jako jsou Sergio Aguero nebo Harry Kane, zkrátka pro nejlepší fotbalisty v soutěži. Zároveň je třeba reagovat na formu hráčů a rychle do sestav zakomponovat hráče „na vlně" ještě dříve, než jim vzroste cena. A v opačném případě je naopak brzy vyměnit.

Váš úvodní draft by se měl skládat z hráčů, od kterých se očekávají dobré výkony hned zkraje soutěže. Při vybírání prvních 15 fotbalistů i následných transferů je nutné mít dobré povědomí o nadcházejících zápasech, příští čtyři až pět zápasů by se pro hráče měly vyvíjet příznivě. Jednu z největších chyb uděláte tehdy, pokud budete přemýšlet pouze v krátkodobém horizontu. Fotbalista sice může mít dobrý match-up na příští kolo, ale pokud ho v příštích čtyřech zápasech čekají samí favorité, nebude pro vás příliš výhodnou volbou. A když už se tak rozhodnete, měli byste být připraveni ho další kolo ihned vyměnit, pokud vás zrovna netlačí bota na jiných postech. Není nutné hned zkraje ročníku využít celý rozpočet, pokud se vám podaří ušetřit nějaké milióny, není to vůbec na škodu. Díky extra penězům si nebudete muset lámat hlavu s transfery a budete moci provést vždy ten, který potřebujete. 


Zdroj: irishmirror.ie

Draft před úvodním kolem je prvním důležitým krokem k úspěchu. Postavte vyrovnanou sestavu i včetně nahrádníků, všech 15 fotbalistů by mělo být na podobné úrovni. Berte lineup jako jeden ´velký celek, nikoliv jako základní jedenáctku a čtyři náhodné levné hráče. Minimálně polovinu sezónu budete muset se základem této sestavy vydržet. Transfer zadarmo je k dispozici pouze jeden týdně, a s tím se moc veliké zásahy do týmu udělat nedají. Pokud se přesto rozhodnete pro dvě výměny, dostanete „trest“ v podobě odečtení čtyř bodů. Dva přestupy lze dělat, ale musíte si být jistí, že váš vyměněný fotbalista získá i přes toto manko více bodů, jak ten původní. Zároveň má do budoucna příznivější utkání. 

Dvakrát během celé sezóny můžete použít tzv. wild card, tedy divokou kartu, díky níž lze v sestavě uskutečnit libovolný počet změn bez jakéhokoliv bodového trestu. Jednu máte k dispozici od 2. do 19. kola, přičemž byste ji měli někdy v tomto období využít - není totiž přenosná do druhé poloviny soutěže, kdy se vám opět obnoví. Původní kartu využijte v době, kdy před sebou má většina vaší sestavy nepříznivá utkání nebo se vám sejde vysoký počet zraněných. V ideálním případě byste měli s původním draftem vydržet co nejdéle a po větším počtu změn sáhnout pouze v případě nutnosti. Formu nebo zranění hráčů nelze ovlivnit, a proto je lepší si kartu šetřit na tyto případy.

V další části článku si již projdeme význam jednotlivých pozic a jaké hráče do nich nasadit, zároveň se podíváme na value picky, které byste měli do svých lineupů alespoň zvážit. Pokud ještě nemáte hráčský účet v herně FanTeam, registrujte se přes jakýkoliv odkaz na webu a čerpejte mnoho exkluzivních výhod pro čtenáře. Jestli vás celosezónní turnaj nezaujal, nezoufejte, v nabídce herny je i několik dalších zajímavých soutěží na jednotlivá kola dokonce i zcela zdarma! 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.