Rusové vezou do Dánska třináctku olympijských vítězů včetně Guseva a Kaprizova 

Silný tým pro světový šampionát podle předpokladů sestavili Rusové. V jejich týmu nechybí 13 olympijských vítězů a šest posil z NHL.

Hokej | 03.05.2018 | Filip Novák
Sdílej článek      

Ruský národní tým se na mistrovství světa v Dánsku představí pod vedením nového trenéra Iljy Vorobjovova, který v této funkci nedávno nečekaně nahradil Olega Znaroka. K úspěšné premiéře mu bude pomáhat silný tým složený ze třináctky olympijských vítězů z Pchjongčchangu nebo šestice hráčů z kanadsko-americké NHL.

Z olympijského výběru nebudou chybět hráči jako Nikita Gusev, Kiril Kaprizov nebo vele zkušený Pavel Dacjuk, který bude znovu plnit funkci kapitána. Ze zámoří dorazili na výpomoc obránce Nikita Zajcev z Toronta Maple Leafs, Jevgenij Dadonov s Maximem Maminem z Floridy, Artěm Anisimov z Chicaga, Nikita Sošnikov ze St. Luis a Pavel Bučnevič, který hájí barvy New York Rangers. Výbornou sezónu za sebou má především Jevgenij Dadonov, který v dresu Panterů nastoupil k 74 utkáním, během nichž zaznamenal 65 kanadských bodů za 28 branek a 37 asistencí.

Hvězdný gólman Columbusu Sergei Bobrovski reprezentační pozvánku odmítl a brankářská trojka tudíž zůstala od olympijských her v nezměněné podobě - postavit se mezi tři tyče budou připraveni Vasilij Košečkin (Magnitogorsk), Ilja Sorokin (CSKA Moskva) a Igor Šesťorkin (Petrohrad).

V přípravných utkáních na mistrovství světa se Rusům příliš nedařilo, když z celkových šesti utkání prohráli rovnou pět a pokud se tým nebude ideální výsledky předvádět ani v Dánsku, bude se jistě hojně diskutovat o tom, proč Vorobjov nepovolal jediného hráče z mistrovského celku Ak Bars Kazaň. Podle mnohých odborníků se na papíře jedná o nejslabší tým posledních let.

Rusko bylo zařazeno do skupiny A, v níž své zápasy odehraje také český tým. Na jejich vzájemný duel si budeme muset počkat do sedmého hracího dne šampionátu - uskuteční se 10. května ve 20:15 hodin, přičemž v té době již za sebou budeme mít utkání proti Slovensku, Švédsku a Švýcarsku. Pro Rusy se bude jednat o první vážnější test, úvodní trojici zápasů totiž odehrají postupně proti Francii, Rakousku a Bělorusku.

Brankáři:

Vasilij Košečkin (Magnitogorsk)
Ilja Sorokin (CSKA Moskva)
Igor Šesťorkin (Petrohrad)

Obránci:

Nikita Zajcev (Toronto)
Vladislav Gavrikov (Petrohrad)
Jegor Jakovlev (Petrohrad)
Dinar Chafizullin (Petrohrad)
Nikita Nestěrov (CSKA Moskva)
Bogdan Kiselevič (CSKA Moskva)
Alexej Běreglazov (Magnitogorsk)
Nikita Trjamkin (Jekatěrinburg)

Útočníci:

Pavel Dacjuk (Petrohrad)
Nikita Gusev (Petrohrad)
Alexander Barabanov (Petrohrad)
Ilja Kablukov (Petrohrad)
Michail Grigorenko (CSKA Moskva)
Kiril Kaprizov (CSKA Moskva)
Sergej Andronov (CSKA Moskva)
Maxim Šalunov (CSKA Moskva)
Artěm Anisimov (Chicago)
Nikita Sošnikov (St. Louis) 
Pavel Bučnevič (New York Rangers)
Jevgenij Dadonov (Florida)
Maxim Mamin (Florida)
Alexander Byvalcev (Chabarovsk)
Igor Michejev (Omsk)

foto: Minas Panagiotakis/Getty Images

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.