Rok plný sportu: Následujících 12 měsíců přinese ZOH i MS ve fotbale 

Fanoušci všech druhů sportu si v roce 2018 přijdou na své. Čekají nás mistrovství světa ve fotbale i v hokeji, k nim se po čtyřech letech přidá také zimní olympiáda.

Ostatní | 03.01.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Velký sportovní rok je před námi. Kromě tradičních událostí v prvním půlroce, jako například playoff NHL, vrcholy domácích soutěží či Ligy mistrů, se uskuteční také tři ostře sledované akce. Již v únoru jsou na programu Zimní olympijské hry v Jižní Koreji, které ocení zejména fanoušci zimních sportů. Nejsledovanější bude pochopitelně hokejový turnaj. A aby ho nebylo málo, v květnu se odehraje další Mistrovství světa v Dánsku. Vrcholem roku pak bude letní MS ve fotbale. Program je pestrý a vybere si v něm opravdu každý.

Načasování velkých akcí je pro následující rok ideální. Koncem listopadu oznámila herna FanTeam spolupráci se sázkovou kanceláří Betsson, která kromě pokeru, sportovních sázek a online kasína začne nabízet také právě fantasy produkt. V průběhu roku 2018 tak lze očekávat přísun velkého množství hráčů, kteří oblibu DFS mohou posunout opět o úroveň výše. Přesná data zatím nejsou známa, ale Betsson ani herna FanTeam si jistě nebudou chtít veliké akce ujít, a tak můžeme doufat, že se vše stihne dořesit co nejdříve.

XXIII. zimní olympijské hry

Datum: 9. února – 25. února

Podruhé se olympijské kruhy vrací do Jižní Koreje. Tato země naposledy pořádala před 30 lety v Soulu letní verzi, nyní okusí také zimní sporty. Zhruba 45tisícové město Pchjongčchang tak bude v únoru středobodem sportovního světa. Největší pozornost českých fanoušků tradičně sebere hlavně lední hokej, který letos bude poměrně specifický. Po dlouhé době se na akci nepředstaví hráči z NHL, zámořská soutěž tak bude bez přestávky pokračovat. Oblíbený turnaj tak bude mít trošku hořkou příchuť, ale bude to alespoň příležitost podívat se na některá neokoukaná jména z Evropy. Motivace hráčů rozhodně nebude o nic nižší.

Zimní olympijské hry budou také dobrou příležitostí k využití herny Zweeler. Ta se specializuje na odlišné soutěže, jako například vybírání sportovců, kteří vám postupně po celé akci sbírají body. Sledování oblíbených biatlonových či sjezdařských závodů si tak můžete zpříjemnit netradičními fantasy soutěžemi. K celým olympijským hrám, zejména k hokejovému turnaji, postupně připravíme podrobnější informace.

82. MS v ledním hokeji

Datum: 4. – 20. května

Hokejové reprezentace se proti sobě ještě jednou utkají na tradičním mistrovství světa. To se letos pořádá mezi 4. a 20. květnem v dánských městech Kodaň a Herning. Obhájcem zlata je Švédsko, které bylo nezastavitelné v play-off a ve finále si na nájezdy poradilo i s velmi silnou Kanadou. Hokejisté Tre Kronor tak ukončili jejich dvouleté kralování a navázali na své čtyři roky staré vítězství. Po dlouhé době se tedy vydají obhajovat zlato. Celým turnajem bude samozřejmě provázet herna FanTeam, která během významných akcí vždy věnuje hokeji velkou pozornost.

Mistrovství světa ve fotbale  

Datum: 8. června – 8. července

Fotbalový svátek je po čtyřech letech opět tady. Poprvé se navíc bude hrát ve východní Evropě, pořadatelem je totiž Rusko. Nejlepších 32 reprezentací světa bude bojovat o jednu z nejcennějších trofejí ve fotbale. Obhájci jsou naši sousedé z Německa, kteří za poslední roky dokázali vybudovat jeden z nejsilnějších mančaftů světa. A rozhodně budou patřit mezi tradiční favority, obhajoba vzhledem k jejich síle není vůbec nereálná. To se v historii naposledy stalo před 56 lety, kdy se dvakrát po sobě podařilo zvítězit Brazilcům.

Bohužel pro české fanoušky, ani letos se náš domácí výběr na vrcholném turnaji nepředstaví. Přesto je jasné, že si zápasy nikdo z fotbalových nadšenců nenechá ujít. My akci rozhodně sledovat budeme a budeme přinášet analýzy i doporučené picky na jednotlivé hrací dny. Herna FanTeam přichystá řadu zajímavých turnajů, které mohou být s kanceláří Betsson mnohonásobně vyšší, než dnes. Jedno je jisté. Čeká nás rozhodně zajímavý sportovní rok, který může být s fantasy turnaji ještě lepší. Již brzy nás čeká zimní olympiáda. Těšíme se!

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.