Rekordní transferové okno se uzavírá, soupisky už se dále nezmění 

Lednové přestupové okno je u konce. Největší pozornost na sebe upoutal Watford s prodejem Odiana Ighala za 20 miliónů liber do Číny.

Fotbal | 01.02.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Poslední várka přestupu je dokonána. Majitelé týmů z Premier League překonali šest let starý rekord a za hráče utratili celkově 215 miliónů liber, což je v přepočtu skoro sedm miliard korun. Nejaktivnějším celkem byl překvapivě Hull, který čeká souboj o záchranu. Trošku zbrkle se ale zbavil svého nejlepšího hráče Roberta Snodgrasse. O produktivním záložníkovi a jeho přesunu do West Hamu United jsme se více rozepsali v tomto článku. Pokud by však Skot v celku zůstal, měl by Hull k dispozici velice kvalitní kádr.

Nejvíce hektický je vždy poslední možný den, tzv. transfer deadline day. Včera se přestupové okno uzavřelo a kluby měly poslední šanci na jakékoliv změny směrem ven či dovnitř. Největší pozornost na sebe upoutal tentokrát spíše spíše odchod z Premier League, než velký nákup. Odion Ighalo se stěhuje z Anglie do Číny, kde bude nastupovat za klub Changchun Yatai, který za něj neváhal vysázet 20 miliónů liber. Loňský autor 15 branek se letos trefil pouze jednou a nenaplnil velká očekávání, která do něj Watfordu vkládal. S hráčem měli pravděpodobně jiné a větší plány, ale prodej za tuto částku je v současné formě Ighala více než výhodný.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, aktivitou opět hýřil Hull. Do svých řad získal záložníky Kamila Grosického a Alfreda N’Diayeho, kteří přišli z Rennes resp. z Villarealu. Tým doplní ještě na půlroční hostování obránce Interu Milán Andrea Ranocchia. Všichni hráči přicházejí z dobrých klubů a rozhodně budou mít zachraňujícímu se celku co nabídnout. Zejména Grosicki by mohl být slušnou variantou do fantasy sestav a zaujmout tak Snodgrassovu pozici. Polský reprezentant za letošních cca 1000 minut na hřišti zvládnul čtyřikrát skórovat a třikrát asistovat. Ofenzivní pozornost by měla být upřena na něj, tento úděl by si mohl dělit právě s Lazarem Markovičem, který přišel o několik dnů dříve.

Obránce Ranocchia jeden čas dělal v Interu dokonce kapitána a byl důležitou oporou zadních řad. Poslední dvě sezóny ale strávil na hostování a nyní se přesouvá právě do Hullu. Za Inter odehrál dohromady kolem 130 utkání a zkušeností má na rozdávání, jeho přítomnost na hřišti může být znát. 

Zajímavou posilu na hostování získal také Watford. Do klubu se minimálně na půlrok stěhuje M’Baye Niang, francouzský levý záložník, který působil v AC Milán. O tohoto hráče se začátkem loňského roku zajímal dokonce Leicester City, ale italský celek odmítnul nabídku v hodnotě €16 miliónů. V posledních několika měsících naskakoval Niang pouze z lavičky, ale i tak má na svém kontě tři góly a dvě asistence. Slabší záloze Watfordu rozhodně pomůže, protože jiné a zajímavé ofenzivní varianty nenabízí. Nefunguje navíc příliš ani útok.

Na hostování do Crystal Palace přichází Mamadou Sakho. Tento klub ještě před úterním 23. kolem získal do svých řad Patricka van Aanholta. Obranu posilují dále, protože Sakho je typickým stoperem. Ze základní sestavy Liverpoolu vypadl, a tak musel vzít zavděk hostování ve slabším celku. Klubu může pomoci herně, ale ve fantasy pro něj prostor moc využíti nebude. Zajímavější volbou bude právě ofenzivně laděný Aanholt.

Sunderland na prodej svého levého krajního beka zareagoval rychle a na hostování si pořídil Bryana Ovieda z Evertonu. Kostaričan působí v Anglii již kolem pěti let, ale nikdy se nedokázal naplno prosadit do základní sestavy. Vždycky spíše fungoval jako náhrada za Leightona Bainese, přes něhož je náročné se dostat do startovní jedenáctky. Nyní by měl Oviedo dostat mnohem více času na hřišti a tím konečně prodat své dovednosti. Je v nejlepších fotbalových letech (26). Gólový přínos Aanholta ale zřejmě nahradí jenom těžko.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.