Proč pokeroví hráči excelují v DFS 

Daily Fantasy Sports zaujaly několik pokerových profesionálů natolik, že se jim začalu věnovat na plný úvazek. Není divu, obě hry jsou si totiž v několika ohledech velice podobné, a tak přechod z pokeru na fantasy není tolik složitý.

Ostatní | 30.05.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Důvod jedna: Pokeroví hráči zpravidla milují sporty

A jakékoliv sázení na ně. Ať už v sázkových kancelářích nebo mezi sebou ve formě různých prop betů. DFS umožňuje o dost přímější zapojení, než klasické kursové sázení. Je třeba více strategicky přemýšlet a existuje několik variant, které mohou vést k úspěchu. Pokeroví hráči zároveň mají o sportech dobrý přehled, který mohou ihned využít. Zážitek ze sledování sportu je při hraní fantasy o dost záživnější a ještě se díky němu dá vyhrát hodně peněz. Ideální zábava pro lidi, kteří se vyskytují v prostředí pokeru. 

Důvod dva: Prostředí obou her jsou podobná

Vypsané turnaje, garance, 50/50, double-upy, multi-entry. V porovnání s pokerem sice nalezneme odlišnosti, základní myšlenka je v obou hrách hodně podobná. Pokud někdo vidí DFS poprvé, nemusí mu dojít, jakou je třeba zvolit ideální strategii na turnaje 50/50 (polovina pole bere dvojnásobek buy-inu). Pokerový hráč se svými zkušenostmi ale vidí, že je potřeba postavit mužstvo, které porazí alespoň půlku osazenstva. Bude ve své sestavě mnohem méně riskovat a půjde si pro placené pozice, ne pro první místo.

Dále pojmy jako bankroll management, variance, EV. To všechno pokeroví hráči důvěrně znají a nemusí se nic nového učit. I v DFS je plno čísel a statistik, které je třeba analyzovat a chápat je. S tím mají také své zkušenosti, ví totiž, jak podobné informace zpracovávat Navíc jsou zvyklí riskovat peníze a chápou, že variance dlouho nemusí být na jejich straně. S bankroll managementem si rozumí a dokážou správně selektovat turnaje a vyhledávat největší value.

Důvod tři: Poker je stále obtížnější

Hry začínají být těžší, průměrná dovednost hráčů je o dost větší a i když se dají pořád vyhrát velmi dobré peníze, námahy to stojí více než předtím. DFS je poměrně nová hra a lidé jsou obecně stále velice nezkušení. Nadšení do hry zatím převládá nad jejich schopnostmi, podobně jako tomu bylo v obdobích během boomu online pokeru. Pro spoustu hráčů je díky tomu fantasy momentálně jednodušší cesta, jak vyhrát větší množství peněz. 

Důvod čtyři: DFS je něco nového

Poker je sice zábavný, ale hrát ho téměř každý den po dobu několika let může být už unavující. Časem opadne nadšení a množství hráčů hraje již pouze kvůli vidině peněz. DFS je novinka, kterou je zábavné prozkoumávat. Principy jsou si s pokerem dost podobné a v obou případech se dá hrou živit. A sledovat se zapálením sportovní přenosy, radovat se nebo smutnit s výkony svých svěřenců a k tomu vyhrát peníze? To je pro pokerové hráče velkým lákadlem. A nejenom pro ně.

Úspěšné příklady

Nejúspěšnějším hráčem ze škatulky DFS-Poker Pro je pravděpodobně Assani Fisher. Bývalý online MTT a WSOP profesionál vyhrál za svou kariéru kolem 700 tisíc dolarů. Jakmile se ale začal naplno věnovat DFS, vyhrál pouze během půlroku o sto tisíc více. „Grindil jsem denně NL500 cashovky v lasvegaském kasinu Wynn a po pár DFS neúspěších jsem si řekl, že tomu dám znovu větší šanci. A najednou se mi začalo dařit,“ řekl o jednoduchém přechodu Fisher. Na největším fantasy serveru RotoGrinders (podobné PocketFives) je vedený jako šestý nejlepší hráč na světě a jeho videoblogy jsou v DFS komunitě velmi oblíbené.

K fantasy ho přivedl jeho kamarád a další známá tvář Aaron „aejones“ Jones, který na sebe upoutal pozornost začátkem roku 2016. Tehdy se mu podařilo vyhrát Draft Kings Fantasy Football Championship a získat rovných 5 milionů dolarů. Více o jeho trefě si můžete poslechnout v zajímavých podcastech Joeyho Ingrama, který s oběma muži hovořil o DFS a dalších zajímavých tématech. Mezi další nadšence do fantasy her patří také oblíbený Tony Dunst nebo Max Steinberg, čtvrtý muž loňského Main Eventu WSOP.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.