Proč hrát Daily Fantasy Sports? 

Vítáme vás na Fantasyman.cz, 

jediném českém webu specializujícím se na hru Daily Fantasy Sports. Ve spolupráci s Pokerman.cz jsme spustili jediný tuzemský výukový DFS portál, na kterém se vám pokusíme hru představit. Očekávat můžete pravidelné strategické články, analýzy a informace ze světa fantasy her a v neposlední řadě také exkluzivní promo akce určené pouze čtenářům našeho webu. 

Daily Fantasy Sports zažívají ve Spojených státech amerických obrovský boom. Jedná se o velice zábavné spojení sledování sportů se sázením, jen jste díky konkrétnímu výběru hráčů více vtaženi do akce. Navíc hrajete proti ostatním lidem a ne proti velké sázkové kanceláři. DFS má poměrně blízko také k pokeru a není proto divu, že mnoho příznivců této karetní hry v USA přešlo právě k fantasy sportům, které na trhu chytře vyplnily mezeru po online pokeru. V obou hrách je třeba oplývat analytickým myšlením, posuzovat statistiky, porovnávat a snažit se porazit ostatní hráče.

V Evropě je DFS stále teprve na začátku své cesty, přesto se zde v posledních letech rychlým tempem rozjíždí několik zajímavých heren, zejména pak největší ryze evropská platforma FanTeam. Ta i přes svůj mladý věk působí velice profesionálním dojmem a snaží se našem kontinentu hru rozšířit. Do budoucna se dá očekávat, že velcí hráči z USA, jako jsou Draft Kings nebo FanDuel, budou své pole působnosti rozšiřovat i do dalších částí světa. V úvodu roku 2018 již Draft King's působí také ve Velké Británii, Německu, Rakousku, Irsku a na Maltě.

A co je důležité, na sklonku roku 2016 licenční orgán Malta Gaming Authority (MGA) rozhodl, že Daily Fantasy Sports nespadají pod hazardní hry a jako oficiálně uznaná dovednostní hra nepotřebují získat potřebnou licenci v tomto odvětví. Jinými slovy, za „kontrolovanou dovednostní hru" platí DFS ve všech zemích Evropské unie, v nichž vysloveně nespadá pod existující hazardní legislativu. Stejný názor mají také německé soudy. Ty už dříve DFS označily jako dovednostní hru, nikoli jako součást herního zákona.

Událostí, která by mohla evropské Daily Fantasy Sports definitivně zajistit mainstreamovou oblibu, je chystané spuštění fantasy produktu v podání známé sázkové kanceláře Betsson. O tom se můžete více informací dočíst v článku Evropskou DFS podle všeho čeká přelomový rok 2018, na scénu vstoupí Betsson.

Nastala tedy ideální chvíle se do DFS hlouběji ponořit. Odborníci předpokládají, že ten pravý Evropu fantasy boom teprve čeká, přesto je chytré začít hrát již nyní. Až předpovídaný vpád velkých společností skutečně nastane, přijde vlna nových hráčů a začátečníků. Vy na to můžete už být připraveni a patřit tou dobou již mezi úspěšné hráče. Jen si představte, že by vám někdo ukázal poker ještě v době, kdy ho skoro nikdo nehrál. Něco podobného se dá očekávat i v případě Daily Fantasy Sports, možná v ještě větším rozsahu. DFS je navíc velice zábavná hra, která obohatí váš zážitek sledování sportů. Není nic lepšího, než se radovat s vybranými sportovci a nakonec zvítězit ve velkým DFS turnaji.

Hlavní evropskou fantasy ligou je Premier League, ve které se každý týden uskuteční nejzajímavější turnaje. Ty největší lze odehrát právě v herně FanTeam, v níž se každý týden odehrává turnaj s garancí €10.000. Herna FanTeam rovněž pořádá turnaje pro velké světové šampionáty naplno jedou také soutěže jako NHL nebo KHL. Fanoušci basketbalu také nemusí smutnit, protože lze odehrát několik turnajů v oblíbené NBA. Pozadu nezůstává ani herna Zweeler, která zase nabízí různé méně tradiční fantasy sporty jako americký fotbal, biatlon, tenis, cyklistika nebo Formule 1.

Pokud ještě nemáte hráčský účet v nějaké z našich doporučených heren, vytvořte si jej. Díky registraci přes některý z odkazů na Fantasyman.cz máte šanci čerpat řadu výhod jako deposit bonusy, možnost zahrát si privátní turnaje či se zúčastnit privátních leaderboardů o přidané ceny.

Doufáme, že díky našemu webu budete v DFS úspěšní, u hry se budete bavit stejně jako my a pomůžete nám vytvořit první tuzemskou komunitu, o které bude pořádně slyšet!

Redakce Fantasyman.cz