Preview finále Ligy mistrů: Real bojuje o zápis do historie 

Poslední větší fotbalový fantasy turnaj proběhne dnes večer. Na programu je očekávané finále mezi Realem a Juventusem.

Fotbal | 03.06.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Vrchol fotbalové sezóny je konečně tady. Jeden z dvojice Real Madrid nebo Juventus si večer odnese trofej, o které sní každý fotbalový klub v Evropě. Dnešní klání bude rozhodně speciální. Španělský velkoklub může totiž titul obhájit, čímž se mohou navždy zapsat do historie Ligy mistrů. Podobný kousek se totiž naposledy povedl v roce 1980, kdy Nottingham Forrest, vedený legendárním Brianem Cloughem, podruhé za sebou šokoval celý svět. Právě tento anglický kouč je tím posledním, který na svém kontě jednu z nejcennějších obhajob má. 

Do tohoto klubu se může přidat další bývalý fotbalista. Francouz Zinédine Zidane má na dosah ruky úspěch, který se předtím nepovedl esám typu José Mourinho, Pep Guardiola nebo Carlo Ancelotti. Kouč Realu může obhajobu zvládnout za pouhé dva roky ve své trenérské kariéře. Do týmu totiž nastoupil loni jako nováček, když převzal nepříliš fungující mužstvo pod Rafaelem Benítezem. Pod vedením legendárního hráče šlape španělský šlape jako hodinky. Doma a ani v Evropě nemůže najít přemožitele. Pokud se jim dnes večer povede zvítězit, bude to celkově třeti trofej z Ligy mistrů za poslední čtyři roky. Znamenalo by to navíc další osamostatnění na vrcholu historické tabulky vítězů. Druhý AC Milán se sedmi kusy v nejbližších letech ale prvenství Španělů neohrozí.

Neobvyklou dominanci Realu může však ukončit jiný italský celek. Juventus je v neskutečném laufu. Letos oslavil již šestý domácí titul v řadě, k tomu navíc přidali druhé finále v Lize mistrů v krátké době. Neměli bychom ale zapomínat, v jaké situaci se Stará Dáma ještě relativně nedávno ocitnula. V sezóně 2006-07 působili pouze v Serii B, kam byly po korupčním skandálu převedeni. Posuňme ale z roku 2007 časovou osu o deset let dál. A máme tady jedno z nejlepších mužstev v Evropě, které si nejprestiznější trofej může odnest. Poslední finále proti Barceloně bylo pro tým sice skvělé, ale na hráčích bylo vidět, že ještě nejsou připraveni. Nyní ano. 

Juventus je právě možná jediným týmem, který letos na Real Madrid opravdu má. Tato dvě mužstva předváděla v průběhu roku zřejmě ten nejlepší fotbal. Hvězdami nabitý Real, v čele s neskutečným Cristianem Ronaldem, zatím na moc velikou překážku nenarazil. Místy to sice skřípalo, ale konečné vítězství a postup nikdy výrazně ohroženo nebylo. Juventus na druhé straně předvádí perfektně organizovaný fotbal založený na vysokém presinku. K tomu přidejte bezchybnou defenzívu vedenou Italy a ofenzivní kanonýry typu Paulo Dybala nebo Gonzálo Higuaín. A to ještě v této sezóně prodali Paula Pogbu do Manchesteru United.

Bude to vyrovnaný souboj nejlepších týmů v Evropě. Vše je navíc umocněno tím, že ani jeden z kádrů se nemusí vypořádat s klíčovou absencí. Sice nenastoupí Gareth Bale, který od dubna nebyl na trávníku, ale jeho pozici více než výborně zastoupil Isco. Španělský ofenzivní hráč za cca 1600 minut na hřišti vstřelil 10 branek a přidal k nim 8 asistencí. Duo Cristiano Ronaldo-Karim Benzema vhodně doplňuje. Ofenzivní síla Realu je neskutečná, vše se odehrává ve veliké rychlosti a kvalitě. Narazí však na možná tu nejlepší obranu. 

Bookmakeři do večerního klání lehce favorizují Real, ale opravdu jenom lehce. Jinak dávají oběma týmům podobnoušanci na úspěch. I to je důkaz toho, jak vyrovnaný zápas nás dnes večer čeká. Může se jednat o možná nejlepší z finálových zápasů posledních let. Zda bude dnes večer slavit Juventus, který na podobnou trofej čeká přes 20 let, nebo poprvé v historii Ligy mistrů obhájí Real Madrid se dozvíme ve 20:45. Sledování si samozřejmě můžete zpříjemnit fantasy turnaji v hernách FanTeam nebo Premier Punt. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.