Pokerový profesionál Phil Galfond spouští zbrusu novou DFS hernu 

Na americký trh vstupuje nová herna jménem DraftBoard, pod kterou je podepsaný pokerový profesionál Phil Galfond.

Ostatní | 03.10.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Mezi americké velikány Draft Kings a FanDuel vstupuje další nový hráč. Proti konkurentům takového kalibru již dříve neuspěla řada jiných heren, o prosazení se například dlouhodobě snaží Yahoo DFS, ovšem drtivou většinu fantasy manažerů v USA drží ve svých hrstech právě výše zmíněná dvojice. Analýzy trhu hovoří až o 95 % všech hráčů. Pole působnosti se může zdát jako nedobytné, ovšem známého pokerového profesionála a žijící legendu Phila Galfonda podobné zprávy rozhodně nezastaví, spíše mu dodají ještě další motivaci uspět. Jenom na živých turnajích se mu podařilo vyhrát přes tři milióny dolarů a získal také dva prestižní náramky z turnajové série World Series of Poker, ke kterým přidal i slušný profit na internetu.

Galfond již před rokem avizoval, že plánuje spustit vlastní pokerovou hernu. A tedy i získat svůj díl z online prostoru, kterému dlouhodobě velí PokerStars, aktuálně čím dál více kritizovaný kolos. Majitelé herny totiž neustále škrtají bonusy pro uživatele, čímž výrazně omezují hlavně pravidelné hráče. Proti těmto rozhodnutím se vymezilo několik profesionálů a rozhodnutí Galfonda spustit vlastní projekt povětšinou lidé kvitovali. Nové zprávy se však zatím neobjevily, online karty navíc možná na chvíli americký profík odložil, protože přešel k oblíbenému fantasy poli. Jeho nový projekt nese název DraftBoard a bude uživatelům nabízet inovativní DFS produkt. 

Hlavním cílem herny je vyřešit stále rostoucí problém s multi-entrys. Američtí profesionálové totiž mohou zneužívat svého silného postavení, jelikož jim téměř nic nezakazuje registrovat všechny možné turnaje začínající od jednoho dolaru až po ty nejvyšší. Pár kliknutí navíc totiž nic krome času nestojí, ovšem nováčci na hernách nemají proti velmi zkušeným borcům žádnou šanci. Ti navíc tráví několik hodin denně přípravami sestav a proto není divu, že na nejlevnějších turnajích odchází skoro téměř vždy jako vítězové. Tím se degraduje přirozený ekosystém, kdy začátečníci nejprve hrají hlavně spolu a ti lepší se potom posouvají výše. Od začátku jsou vystaveni velikému množství téměř neporazitelných profíků a mnoho nadšenců skončí dříve, než vůbec začne. 

Tuto nepříjemnou situaci přirovnává Galfond trefně právě ke kartám. „V pokeru si profesionál nemůže dovolit přidávat další a další stoly, protože by tím zmenšoval kvalitu své hry,“ vysvětluje. Právě v tomto směru se DraftBoard snaží odlišit od svých konkurentů. Využívá k tomu několik inovativních konceptů, jako například rozdělení lobby na dvě části podle buyinu: V Rookie si lidé mohou zahrát maximálně za pět dolarů, ve Veteran zase do padesáti. Na začátku každého dne si uživatel může vybrat v každém sportu jednu sekci, do které půjde. Jeho volba pak platí do doby, než přijdou na řadu další soutěže následující den. Díky tomu chce Galfond docílit větší vyrovnanosti soupeřů, která je v tomto prostředí nutná.

Inovativní je také multi-entry systém v oblíbených GPPs. Turnaje jsou rozděleny podle počtu vstupů, kdy spolu mohou soupeřit pouze první sestavy, druhé s druhými a třetí s třetímí. „Když byly herny založeny, nemysleli autoři příliš na nováčky,“ pokračuje Galfond. Je totiž běžné, že vysoce ziskoví hráči do turnajů registrují vice jak stovky sestav přičemž doufají, že alespoň jedné z nich se zadaří. To není také příliš příjemné právě pro začátečníky, kteří si se svým jedním draftem připadají ztraceni. Díky inovacím dává však nová herna prostor lidem se nejdříve "otrkat" a až poté zkoušet porážet silnější hráče. Začínající pokerový nadšenec by si také proti profesionálům typu Fedora Holze pořádně neškrtnul. V tomto prostředí ale není téměř možné, aby na sebe takto dovednostně odlišné póly vůbec narazily.

Galfondovi nelze popřát nic jiného, než hodně štěstí. Dlouholetý hráč se snaží právě jako hráč přemýšlet, proto se snaží své produkty dělat co nejpříjemnější pro uživatele. Herna DraftBoard je toho důkazem a i když je určena pouze pro americký trh, bude zajímavé sledovat, jak si v konkurenci známých gigantů nakone povede. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.