Počet příznivců fantasy sportů v USA se meziročně navýšil na takřka 60 milionů 

Fantasy průmysl se ve Spojených státech amerických stále těší dobrému zdraví. Počet příznivců fantasy her se zde meziročně navýšil o 3,3 % na současných 59,3 milionu, a to navzdory současným legislativním těžkostem v řadě tamních států.

Ostatní | 23.06.2017 | Filip Novák
Sdílej článek      

Informace, které v průběhu úterního dne zveřejnila společnost Fantasy Sports Trade Association (FSTA), ukazují, že se fantasy sporty v Severní Americe stále těší obrovskému zájmu. Meziročně jejich počet vzrostl z původních 57,4 milionu dokonce na 59,3 milionu, což představuje 3,3% nárůst. Obliba fantasy sportů roste i přesto, že některé z amerických států v současnosti procházejí složitým procesem legalizace těchto her.

Jak velkým fenoménem fantasy sporty jsou, ukazují čísla z roku 2009. Tehdy činil počet aktivních hráčů „pouze" 28,4 milionu. Podle dat, která má FSTA k dispozici, se hodnota tohoto průmyslu vyšplhala již na 7,22 miliard amerických dolarů.

„Neustálý růst fantasy sportovního průmyslu je důkazem toho, jak moc si hráči tento svůj koníček oblíbili a jak rádi se mu věnují společně se svými přáteli a rodinou," uvedl v oficiálním tiskovém prohlášení Paul Charchian, prezident FSTA. „Máme možnost sledovat inovace, které napomáhají zvyšovat atraktivitu tohoto odvětví, data navíc ukazují, že počet hráčů neustále roste, stejně jako ekonomický zásah."

Průzkum FTSA uskutečnila ve spolupráci se společností Ipsos Marteting, a sice ve dvou fázích. Ta první proběhla ve dnech od 1. do 6. března v Kanadě, ta druhá pak na přelomu května a června ve Spojených státech amerických. Ukázal také, že zdaleka nejoblíbenějším sportem, je v zámoří americký fotbal, který je volbou číslo jedna pro takřka tři čtvrtiny hráčů. 

Fantasy sporty podle očekávání hrají především muži, podíl žen je však výrazně vyšší než kupříkladu v případě pokeru. Zatímco podíl žen ve světě pokeru činí pouze přibližně 5 %, ve fantasy sportech mají s 29 % výrazně vyšší zastoupení. Jinými slovy, téměř každý třetí hráč fantasy sportů je žena. Což je poměrně překvapivý údaj.

Výzkum se věnoval také otázce hráčských návyků. Zjistil tedy například to, že 84 % fantasy hráčů pořádá ku příležitosti draftu domácí party a více než 90 % z nich si ke hře objednává jídlo a alkohol. Fantasy sporty jsou tedy především volnočasovou aktivitou s výrazným sociálním podtextem. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.