Plánované spojení Draft Kings a FanDuel se ruší 

Draft Duel se nekoná. Společnosti raději od dohody ustoupily, aby se vyhnuly dalším soudním sporům.

Ostatní | 16.07.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

V listopadu loňského roku proběhla DFS světem zpráva o spojení dvou největších fantasy poskytovatelů světa. Draft Kings a FanDuel se rozhodly takto zareagovat na finančně náročné soudní spory, které vedly v několika státech naráz. Krok z byznysového hlediska dával smysl. Proč by měli dva největší giganti proti sobě soupeřit, když si mohou vzájemně pomoci a společně zlepšit produkt i komfort pro své hráče. Plánované spojení ale nakonec celé padlo.

Ačkoliv firmy pod jednu značku chtěly jít, hrozilo legální zastavení celého procesu antimonopolním úřadem. Tomu se zpráva o propojení značek nezamlouvala. Úřad se totiž bál vytvoření monopolu (Draft Kings i FanDuel si rozdělují přes 90 % hráčského pole) a tím by téměř jistě vymazali jakoukoliv konkurenci. Federální obchodní komise v červnu letošního roku oznámila, že plánované spojení hodlá zastavit. Obě společnosti, již takto dost znavené neustálými soudními bitvami, nakonec od dohodnuté spolupráce raději rovnou ustoupily.

Oba majitelé heren po neuskutečném spojení vyjádřili své zklamání. Panoval mezi nimi názor, že se spolupráce vyplatí nejen samotným firmám, ale budou z ní profitovat hlavně hráči, zaměstnanci i investoři. Následující sezóna tedy bude „stará dobrá klasika“. Hráči pravděpodobně příliš změn nepocítí, ale bude zajímavé sledovat, jak obě společnosti k novému ročníku přistoupí. Firmy totiž utrácely milióny dolarů za reklamy, tuto výdajovou položku by jistě rády o něco stáhnuly. Jelikož ale byl projeven zájem o spolupráci, mohli bychom se na tomto poli dočkat nějakých kompromisů.

Pro Evropany tato zpráva příliš zásadní roli nehraje. Draft Kings by sice rád dále expandoval v Evropě, ale doposud to zvládal bez problémů sám. Zda to bude společně s FanDuelem či nikoliv již takovou roli nehraje. Další zprávy o přidání nových zemí zatím nejsou. Draft Kings lze z území Evropy momentálně hrát ve Velké Británii, Německu nebo Maltě.   

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.