Peru bude spoléhat na Jeffersona Farfána a Andrého Carrilla, na Pizarra se nedostalo 

Peruánci budou na světovém šampionátu spoléhat především na své ofenzivní hvězdy, mezi které se nakonec nezařadil veterán Claudio Pizarro.

Fotbal | 17.05.2018 | Filip Novák
Sdílej článek      

Pestrou směsici hráčů veze do Ruska tým Peru pod vedením trenéra Ricarda Garecy. Vedle hráčů z jihoamerických soutěží byli zvoleni také zástupci nizozemské, španělské, dánské, portugalské, ruské, anglické a MLS. Velké naděje budou vkládány především do ofenzivních opor. Na šampionát se vypraví například zkušený útočník Jefferson Farfán z Lokomotivu Moskva nebo šestadvacetiletý křídelník Watfordu André Carrillo, který letos v nejslavnější lize světa odehrál 1.536 minut.

Hodně propíraným tématem byla možná nominace veterána Claudia Pizarra, k níž nakonec nedošlo, a to i přesto, že kapitánu Paolu Guerrerovi byl původně půlroční dopingový distanc prodloužen o dalších 8 měsíců a nezahraje si tudíž až do ledna.

Nominace Peru na MS 2018 v Rusku

Brankáři: Pedro Gallese (Veracruz), José Carvallo (UTC), Carlos Cáceda (Municipal) 

Obránci: Luis Abram (Vélez Sársfield), Luis Advíncula (Lobos), Miguel Araujo (Alianza Lima), Aldo Corzo (Universitario), Nilson Loyola (Melgar), Christian Ramos (Veracruz), Alberto Rodríguez (Junior Barranquilla), Anderson Santamaría (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo). 

Záložníci: Pedro Aquino (Lobos), Wilmer Cartagena (Veracruz), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Paolo Hurtado (Guimaraes), Sergio Peňa (Granada), Andy Polo (Portland), Renato Tapia (Feyenoord), Yoshimar Yotún (Orlando). 

Útočníci: André Carrillo (Watford), Raúl Ruidíaz (Morelia), Jefferson Farfán (Lokomotiv Moskva)

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.