Novinky z NHL: Columbus přišel o rekord 

Columbus svou sérii na 17 výher neprodloužil, ani Philadelphii se střelcem Voráčkem se nedaří.

Hokej | 06.01.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Skoro rekordman z Columbusu

Před sezónou by si na ně nikdo nevsadil. Teď se Columbus mohl zapsat do historie, ale o zápas jim to nevyšlo. Tým dokázal vyhrát 16 zápasů v řadě a v nočním utkání proti Washingtonu mohli dotáhnout legendarní Pittsburgh ze sezóny 1992-93. Těm se povedlo, včetně s Jaromírem Jágrem v sestavě, vyhrát sedmnáctkrát za sebou. Columbus ale poslední krok nezvládl a odvezl si výprask 0:5 z Washingtonu. Každá série jednou končí, ale přesto si mužstvo s českým hráčem Lukášem Sedlákem získalo hodně fanoušků. 

Voráček dvěma góly body nezachránil

Po slibném rozjedu se Philadelphii nedaří a ještě se možná budou strachovat o udržení v play-off. Sedm zápasů v řadě nedokázali vyhrát a rozjíždějí další, tentokrát negativní sérii. Předtím desetkrát nenašli přemožitele. „Musíme najít způsob, jak zase začít bodovat, protože nechceme honit play-off na poslední chvíli,“ řekl po zápase český útočník Jakub Voráček. Ten dvěma góly pouze zmírnil porážku svého týmu. Letos už má celkově 37 bodů (13g+24a) a je nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

Kaše pomohl k výhře

Český útočník ve službách Anaheimu se připomenul. Proti Detroitu zvítězilo jeho mužstvo 2:0 a Ondřej Kaše měl prsty v obou gólech. Nejprve asistoval na branku a koncem třetí třetiny se sám trefil. Anaheimu momentálně patří čtvrté místo v tabulce konference a zatím si drží pozici zajišťující play-off. Základní část potrvá ještě do 9. dubna a jako fanoušci českých hokejistů můžeme jenom doufat, že se ve vyřazovací části objeví. 

Hotdog Horvat

Na stadionu Vancouveru se odehrála menší kuriozita. Syn s otcem z řad návštěvníků přinesli také transparent, na kterém stálo: „Bo [Horvate], můj otec mi koupí psa, pokud skóruješ. PS: Pojmenuji ho Hotdog Horvat.“ Osud dítěti přál a útočník Bo Horvat se skutečně trefil. Nápisu si všimli i zástupci klubu na sociálních sítí a gól forvarda náležitě oslavili s hashtagem #HOTDOGHORVAT se trefil! 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.