Nominace na MS: Slavnou brazilskou devítku oblékne Gabriel Jesus 

Brazilíe jede do Ruska odčinit čtyři roky starý debakl. Kádr na zisk trofeje má více než dobrý. Nechybí Neymar, Jesus či Firmino.

Fotbal | 02.06.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Jedna z nejslavnějších fotbalových zemí světa opět patří mezi hlavní favority na zisk trofeje. Poslední turnaj se odehrál v jejich domovině, pro Brazilce ale dopadl přímo katastrofálně. Všichni ještě jistě máme v paměti debakl 1:7, který pořadatelské zemi uštědřili Němci a zaslouženě si následně došli pro titul mistrů světa.

Cíl Brazílie je tedy letos jasný. Odčinit předešlé fiasko a po 16 letech domů dovést jednu z nejcennějších fotbalových trofejí vůbec. Kádr je opět nabitý světovými hvězdami a například v porovnání s Argentinou ve všech směrech vyrovnanější.

V bráně by měl jedničku dělat Ederson, který na sebe upoutal pozornost letos v Premier League. Do obrany je k dispozici dvojice ze Španělska Marcelo a Filipe Luis, z PSG stálice Thiago Silva. Nechybí spoluhráč Edersona Danilo či Miranda z Interu Milán. Všichni hráči nastupují v předních evropských klubech a hrají v nich velmi důležité role.

V záloze pak pokračujeme v podobném duchu, pracovití hráči jako Casemiro či Fernandinho zase představují trošku odlišné Brazilce. Tradiční stereotyp kouzelníků s míčem, kteří jenom útočí a nebrání, tato dvojice zcela bez problémů rozbíjí. Pro důležitou černou práci nenajdeme v Evropě mnoho lepších fotbalistů. 

A pokračujeme do útoku, který nabídne vůbec to nejlepší. Nejdražší hráč planety Neymar bude jednou z největších hvězd turnaje. Brazílie do něj vkládá naděje jako do nového Pelého a bude jen na něm, zda dokáže po 16 letech svůj tým k triumfu dovést. Budou mu k tomu pomáhat další hvězdy typu Gabriela Jesuse, který na sebe vzal velikou zodpovědnost a ponese legendární devítku po Ronaldovi. K dispozici bude ještě Roberto Firmino, také obrovsky pracovitý hráč, či Douglas Cousta.

Brazílie je pochopitelně favoritem své skupiny. Proti Švýcarsku, Kostarice a Srbsku by měla s přehledem získat první místo a získat si tak výhodnou pozici do play-off. Individuálně mají možná nejlepší tým na turnaji, s dříči typu Fernandinho i Casemiro má tento výběr potenciál dojít až do samotného konce.

Nominace:

Brankáři: Alisson (AS Řím/It.), Ederson (Manchester City/Angl.), Cassio (Corinthians).

Obránci: Danilo (Manchester City/Angl.), Fagner (Corinthians), Marcelo (Real Madrid/Šp.), Filipe Luis (Atlético Madrid/Šp.), Miranda (Inter Milán/It.), Marquinhos, Thiago Silva (oba PSG/Fr.), Geromel (Gremio).

Záložníci: Casemiro (Real Madrid/Šp.), Fernandinho (Manchester City/Angl.), Paulinho (Barcelona/Šp.), Renato Augusto (Peking Čung-che Kuo-an/Čína), Fred (Šachtar Doněck/Ukr.), Philippe Coutinho (Barcelona/Šp.), Willian (Chelsea/Angl.).

Útočníci: Neymar (PSG/Fr.), Gabriel Jesus (Manchester City/Angl.), Roberto Firmino (Liverpool/Angl.), Douglas Costa (Juventus/It.), Taison (Šachtar Doněck/Ukr.).

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.