5 tipů pro nováčky v DFS hokeji 

Začínáte s DFS hokejem? Přečtěte si několik základních tipů pro úspěšné hraní.

Jak začít? | 27.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

1) Začněte brankářem

Gólmani jsou ve fantasy hokeji tou nejdůležitější pozicí. Nesnažte se kopírovat postup draftu ve fotbale, v jehož případě se obvykle staví týmy kolem hvězdných útočníků. Začínejte odzadu. Brankáři dokážou vyhrát hokejové zápasy a v DFS jsou to právě oni, kdo vašemu obvykle přinese nejvíce bodů. Jsou hodnoceni za každý zákrok, kterých mohou mít během zápasu i přes 30, a také za výhru svého týmu. Hlídejte si, zda váš vybraný gólman skutečně nastoupí. V průběhu sezóny se odehraje několik desítek zápasů a program je občas pro hráče velice náročný. Trenéři své jedničky někdy šetří a do hry pošlou náhradu.

O důležitosti brankářů již na Fantasyman.cz vyšel samostatný článek, který před začátkem hokejové sezóny doporučujeme důkladně přečíst.

2) Šetřit byste měli především na obraně

Během draftu se DFS hráčům často stane, že nevyjdou s rozpočtem a musí se někde pokusit ušetřit. V hokeji je nejvýhodnější měnit obránce, protože obvykle zaznamenají nejmenší bodový přínos do zvoleného týmu. V lineupech je rozdíl mezi špičkovým gólmanem a náhradníkem velice znát, stejně tak mezi centrem z první nebo třetí formace, šetřit by se tedy mělo především na obráncích. 

Ideálním scénářem je mít ve své sestavě hráče, kteří jsou součástí prvních přesilovkových formací a častěji se tak dostávají k zakončení z modré čáry. Mít pokaždé perfektní sestavu však není kvůli rozpočtu možné, a tak se s nimi budete muset často rozloučit. V případě nutnosti se můžete spokojit s někým, kdo alespoň nějaký čas během přesilovek dostane, i když ho nebude zrovna moc. I takoví hráči si mohou občas připsat asistenci nebo branku.

3) Propojování hráčů je základ

V útoku vybírejte hlavně hokejisty, kteří spolu nastupují ve hře 5 na 5 i přesilovkových formacích. V porovnání s fotbalem existuje mnohem větší šance, že se vaši propojení hráči prosadí a získají tak body za gól i asistenci. Forwardi z různých formací vám v konečném součtu moc bodů nepřinesou, potřebujete alespoň dva. Nejdůležitějším útočníkem by měl být obvykle centr, ke kterému vyberete jedno jeho šikovné křídlo.

4) Čas na ledě rozhoduje

V případě hvězdných útočníků nebo gólmanů máte jistotu, že na ledě dostanou mnoho prostoru. O cenné minuty se u nich krátka nemusíte bát. Mějte však na paměti, že vaše sestava se pouze z hvěz skládat nemůže. V herně FanTeam musíte po obsazení klíčových postů stále řešit ještě jednu volnou pozici v útoku a oba obránce a teprve v tomto momentu přichází na řadu ta pravá výzva při hledání levných variant. Pro hráče z druhých až čtvrtých formací je statistika minut strávených na ledě (Time on Ice – TOI) klíčová.

5) Sledujte program a zranění

Hokejová sezóna je dlouhá a náročná, odehraje se během ní velký počet utkání. Ve fotbale je lehčí udržovat si kompletní přehled, protože se hraje pouze jednou týdně a máte celých 7 dní na přípravu. Jakmile se však dohraje utkání v hokeji, ihned je na obzoru další. Je proto důležité mít stále aktuální informace o zdravotním stavu hráčů a vědět, kdo nenastoupí nebo kdo naopak dostane šanci. Není nic horšího než postavit sestavu a po začátku turnaje zjistit, že některý hokejista vůbec nenastoupil. Dávejte si pozor na týmy, které hrají dvě utkání po sobě. Hráči bývají unavenější a dopouštějí se častěji chyb. Není nutné se jim pokaždé vyhnout, ale i tento fakt by měl při draftu hrát roli. Trenéři často chtějí některé hráče šetřit, a tak se může výrazně změnit jejich čas na ledě. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.