Nebojím se nikoho, zahraju si se všemi o největší částky, říká nejúspěšnější DFS profesionál Saahil Sud 

Prvním hostem Daily Fantasy Sports podcast týdne u Joeyho Ingrama byl nejúspěšnější Američan Saahil Sud.

Ostatní | 01.09.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Je unikátní osobou v americkém Daily Fantasy Sports světě. Mezi nejvýdělečnější hráče se obvykle řadí dlouholetí sportovní fanoušci, kteří s přáteli hráli sezónní fantasy soutěže ještě v době před internetem. Své zkušenosti pak s lehkostí přenesli na jednodenní formát, kde excelují. Další výraznou skupinou jsou bývalí pokeroví profesionálové. Po zákazu online karetních her na území USA se veliká část z nich úspěšně přesunula právě do světa fantasy. Američan Saahil Sud (27) však nepatří ani do jedné z těchto skupin. Přichází netradičně z prostředí čísel, na vysoké vystudoval matematiku a ekonomii a před DFS pracoval jako datový analytik.  

Sud patří již několik let mezi nejúspěšnější hráče, pouze v roce 2015 se mu podařilo vyhrát kolem pěti miliónu dolarů. Na americkém serveru RotoGrinders, který vytváří žebříček dle úspěšnosti v turnajích, mu aktuálně patří první příčka s náskokem miliónem bodů. Skok mezi druhým a třetím? Pouhých sto tisíc. „Momentálně jsem první asi 15 měsíců bez přestávky, předtím mě ale občas někdo přeskočil,“ říká Sud. Hráč se proslavil se pod přezdívkou maxdalury a soupeři se s nim mohou utkat ve všech sportech, výškách vkladu i variantách hry. „Zahraju si s kýmkoliv o jakoukoliv částku, nemám strach z nikoho,“ tvrdí sebevědomě americká fantasy jednička. 

Soustředí se na všechny druhy cash-games, zejména H2H, kde například pravidelně soupeří s dalším známým profesionálem Assani Fisherem. Jejich bitvy o desetitisíce dolarů patři mezi vůbec ty největší, co se na hernách odehrají. Zároveň vytváří stovky až tisíce různých lineupů do všech GPP turnajů, profitabilně se dokáže věnovat všem variantám. Sám o sobě Sud tvrdí, že při vybírání sestav dá hlavně na čísla. „Zahrnout lidský faktor je občas potřeba, ale nejvíce věřím statistikám a projekcím,“ vysvětluje a dodává, že existuje několik cest jak být ve fantasy úspěšný. „Jsou určitě velice dobří hráči, kteří neumí ani používat excel,“ říká.

Fantasy svět může mít radost

Suda těší, že po delší době se v americkém DFS světě objevují také pozitivní zprávy. Stát New York se dlouho přel s největšími hernami Draft Kings i FanDuel o legální působení, které stálo oba poskytovatele hodně peněz i nervů. Nakonec však zvítězila správná strana a obě firmy mohou v tomto státe nadále legálně působit. „Posledních několik měsíců bylo velice negativních, všichni se báli o budoucnost fantasy, teď jsou však lidé opět nadšení do další sezóny,“ vysvětluje s radostí. Osobně se těší na začátek další NFL sezóny, která bývá z hlediska prizepoolů největší za celý rok. 

Řeč v podcastu padla i na možné rozšíření do Evropy, nejúspěšnější hráč tuto možnost nevyloučil, ale tvrdí, že se jedná o běh na dlouhou trať. „Bude těžké soupeřit se sportovním sázením, které je ideální pro rekreační fanoušky,“ tvrdí. Momentálně se do největších heren mohou registrovat pouze hráči z Velké Británie, kam oba giganti tomto roce expandovali. Další rozšíření je již určitě v plánu, jak naznačil výkonný ředitel Draft Kings Jason Robins.

Na celý podcast se můžete podívat níže po kliknutí na video. Poslechnout si také můžete díly s Ryanem Dautem (úterý) a Assani Fisherem (středa). 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.