Lednové přestupy v Premier League: Co vše se zatím událo 

Sledujeme pro vás přestupové okno v Premier League a analyzujeme případný dopad nových posil na tvorbu fantasy sestav.

Fotbal | 10.01.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

S příchodem nového roku se pojí také otevření přestupového okna. Evropské kluby toto období využívají pro změny v kádru uprostřed probíhající sezóny. Pro hráče fantasy je toto období důležité a vyplatí se sledovat kam a odkud fotbalisté míří. Povedeným přestupem se může ze slabšího celku stát velice zajímavé mužstvo. Stejně tak se může objevit šikovný hráč, který bude během svých prvních utkání ostatními přehlížen. V Anglii se již uskutečnilo několik přesunů, které si níže rozebereme.

Chelsea posiluje obranou řadu. Do svého týmu si Antonio Conte stáhl 21letého obránce Nathana Akého, který byl na hostování v Bournemouthu. Tento stoper nastoupil do deseti utkání, z toho osmkrát v základní sestavě. Zajímavá je u Akého statistika gólů. Ačkoliv v úvodu sezóny příliš nenastupoval, stejně se mu podařilo vstřelit tři branky.  Gólem v nastavení například rozhodl přestřelku 4:3 proti Liverpoolu. Svými dobrými výkony zaujal trenéra Conteho, kterému se tak ve stoperské trojici otevírá prostor pro dalšího hráče.

Fantasy pohled: Aké je velice talentovaný hráč, který byl perfektní pro tým jako je Bournemouth. V Chelsea ale nemusí dostat tolik minut, jestli vůbec nějaké. Je škoda, že tímto přesunem fantasy manažeři přijdou o zajímavou variantu do obrany. Pokud ale bude hrát pravidelně, jeho přínos se ještě zvýší. V barvách Chelsea sesbírá určítě více čistých kont.

zdroj: Daily Express

Hledá se druhý N’Golo Kanté. Tak by se dal popsat přestup defenzivního záložníka Wilfreda Ndidiho z belgického Gentu do Leicesteru. Dnes již bývalý spoluhráč Jakuba Brabce v týmu obhájce titulu odehrál své první utkání v FA Cupu proti Evertonu. Přispěl tak k výhře 2:1 a postupu do dalšího kola. Ndidi v Genku odehrál přes 60 utkání a vstřelil 4 góly. 

Fantasy využíti: Leicester se očividně snaží novým hráčem zalepit chyby v záloze. Bez Kantého je střed hřiště průchozí a Ndidi je typologicky poměrně podobný. Góly ani asistence od něj čekat nelze, ve fantasy sestavách by se tak často objevovat tedy neměl. Může ale celkově pomocí svému týmu a hráčům jako Riyad Mahrez, Jamie Vardy nebo Islam Slimani. Ti by mohli z jeho práce těžit a gólově se prosadit.

zdroj: newsshopper.co.uk

Pep Guardiola konečně může využít služeb mladého talentovaného útočníka. Přestup 19letého Brazilce Gabriela Jesuse z týmu Palmeiras do Manchesteru City se uskutečnil už loni v létě, hráč se do ale do Anglie stěhoval až nyní v lednu. Jesus je označován za veliký talent brazilského fotbalu, i v tak nízkém věku odehrál již 6 zápasů za reprezentaci a vstřelil čtyři góly. Pálilo mu to i v klubu, v letošní sezóně se trefil celkem dvanáctkrát a pětkrát asistoval. Pokud se mu vyhnou zranění, může se z něj stát překvapivá zbraň týmu Citizens. 

Fantasy využíti: Je radost sledovat mladé hráče pod trenérem Guardiolou. Z Jesuse může být brzy jeden z nejlepších útočníků Premier League, ale také nemusí přesun do náročné a kvalitativně lepší soutěže zvládnout. Zpočátku zřejmě dostane na hřišti malý prostor, pokud se však chytí, mohli bychom ho vídat častěji. Guardiola je známý svojí zálibou v rotování sestavy, a tak bude trvat, než Jesus vůbec všech 90 minut dostane. Vyplatí se ale hráče sledovat a využít ho v momentě, kdy by mohl ukázat velký zápas.

zdroj: Mirror

Bad boy anglického fotbalu se vrací. Joey Barton podepsal kontrakt s týmem Burnley a po zhruba čtyřech letech si opět zahraje v Premier League. Naposledy působil ve skotském Glasgow Rangers, ale po údajně ostrém konfliktu se spoluhráčem Andy Hallidayem mu byla nejdříve udělena od klubu stopka a následně rozvázána smlouva. Barton nenastoupil od září k profesionálnímu zápasu a trénoval sám.  V celku Burnley působil právě před odchodem do Skotska, týmu pomohl postoupit do nejvyšší soutěže a dokonce byl jmenován hráčem sezóny.

Fantasy využíti: Barton nikdy gólový nebyl a tento přestup může vyvolat několik otázek. Burnley bylo ale v minulosti s jeho službami spokojeno, a tak manažeři v klubu zřejmě vědí, co dělají. Otázkou je, zda Barton vůbec na Premier League ještě stačí. Dlouho nehrál, věk už také nemá nejmenší. Přichází zřejmě jako posila na lavičku, která v nejhorším naskočí a díky svým zkušenostem odehraje svůj standard. Do fantasy ale rozhodně nebrat.

Posílit stihl již také Everton. Do města Liverpoolu se stěhuje 19letý mladík Ademola Lookman, který působil ve třetí nejvyšší soutěži v barvách Charltonu. Lookman je talentované křídlo a člen reprezentační dvacítky Anglie. V letošní sezóně se zatím pětkrát prosadil v soutěži a dvakrát v FA Cupu. Pro Everton se jedná zejména o příslib do budoucna. Nějaké minuty by ale Lookman mohl dostat již brzo. Klub ho popisuje jako velice přímého a gólového hráče

Fantasy využíti: Podobný případ jako u Jesuse. Lookman může být jednou velice platným hráčem, ještě navíc v celku jako Everton. Zatím ale nevíme, jak a jestli vůbec bude stačit na nejvyšší úroveň. Potenciál rozhodně má a nějaké minuty by snad také měl dostat. Potom už bude jenom potřeba včas zareagovat a hráče případně využít. Do té doby ale opatrně.

zdroj: newsshopper.co.uk

Útočné řady rozšiřuje Middlesbrough. Klub se snaží vyřešit problémy se střílením branek příchodem Rudyho Gestedeho z Aston Villy. Útočník odehrál v Premier League jednu sezónu, kvůli sestupu nyní nastupoval pouze v Championship. Tam vstřelil za 750 minut na hřišti čtyři branky. V minulé sezóně nedokázal s Aston Villou uhrát záchranu a nepomohlo jim ani jeho pět gólů. Gestede přichází do týmu, který má společně s Hullem nejméně branek v celé Premier League (17). 

Fantasy využítí: Middlesbrough potřebuje vyřešit problém s góly a to rychle. Spíše by se ale hodil nějaký kreativní záložník, než další útočník. Gestede se přidává k Alvarovi Negredovi a vzájemně si spolu zřejmě budou brát minuty. V základní sestavě se dá vždy očekávat jeden z nich a pak hrozí vystřídání. Pokud někdo z těchto hráčů chytí střeleckou formu, tak budiž. Bez pořádného kreativce ale nevstřelí góly ani Gestede, ani Negredo.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.