Koho sledovat v NHL: Útočníci, první část 

Od jakých útočníků můžete očekávat v další sezóně body? V první části článku se podíváme na některé z nich.

Hokej | 11.10.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Ryan Getzlaf (Anaheim Ducks) – Nedávno oslavil své třicáté narozeniny a poslední tři sezóny jeho bodový přísun vždy klesal. Existuje snad nějaký důvod, proč by měl být Getzlaf v tomto seznamu? Odpověď je jednoduchá, do týmu se totiž vrací kouč Randy Carlyle, se kterým prožil nejlepší ročníky v NHL. Pravděpodobný je také jeho návrat do formace s Correyem Perrym, svým oblíbeným útočným parťákem. Při fantasy draftech může být Getzflaf zezačátku přehlížený zejména kvůli slabším předcházejícím sezónam, etos by však měl opět naplnit svůj bodový potenciál. Ideální pro první GPP turnaje sezóny.

Connor McDavid (Edmonton Oilers) – Jedná se o největší budoucí hvězdu hokeje? McDavid tyto požadavky splňuje skoro již dnes, vždyť mu Edmonton Oilers dokonce svěřili céčko a Kanaďan se stal v 19 letech nejmladším kapitánem historie NHL. Ve své první sezóně získal za 45 zápasů úžasných 48 bodů (16+32), což je průměr 1,07 bodu na zápas. Pouze hokejisté jako Patrick Kane (vítěz Art-Ross trophy) nebo Jamie Benn měli lepší poměr zápas/body, než on. 

Vladimir Tarasenko (Saint Louis Blues) – Ruský střelec ve svých nejlepších letech začne již pátou sezónu v zámořské NHL. Rok od roku je lepší a produktivnější, pokaždé zatím dokázal překonat předchozí ročník. V tom posledním navíc skóroval hned v polovině svých zápasů a dvě branky přidal i na Světovém poháru v Kanadě. Tarasenko míří ke své nejlepší a nejgólovější sezóně vůbec. 

Jamie Benn (Dallas Stars) – Kvůli zranění chyběl na Světovém poháru, nyní je však opět plně připraven naskočit do další sezóny NHL. Dallas Stars byli nejproduktivnějším mužstvem minulé sezóny a právě tento Kanaďan k tomu přispěl obrovským dílem. Za poslední tři ročníky zaznamenal neskutečných 255 bodů (110+145) a rozhodně se nechystá v nastoleném tempu polevit. Benn patří mezí nejlepší levá křídla v lize. 

John Tavares (New York Islanders) – Během minulé sezóny sice nedokázal navázat na svých 86 bodů z ročníku 2014-15, ale v play-off ukázal, že se pořád jedná o skvělého hráče. V každém utkání skóroval nebo asistoval a alespoň trochu si spravil chuť po slabší základní části. Udělá vše proto, aby tuto sezónu opět překročil hranici 80 bodů a pomohl Islanders k dobrému umístění. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.