Které fotbalové weby se vyplatí sledovat 

Pro nejlepší volbu hráčů je třeba znát jejich aktuální statistiky. Nejedná se ale pouze o vstřelené góly nebo asistence, ale i detailnější čísla jako střely na branku nebo klíčové přihrávky. Na internetu lze najít několik webů, které podobné informace poskytují.

Jak začít? | 26.05.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Hledáme statistiky

Nejlepším místem pro sbírání informací jsou weby Whoscored.com a Squawka.com. Oba zadarmo poskytují opravdu velké množství informací, včetně archívu několik let dozadu. Každý web má trochu jiné informace a dohromady tvoří skvělou dvojku, díky které si zcela jistě vystačíte. Kromě Premier League je k dispozici i několik dalších světových lig, což se kvůli nadcházejícímu Euru může hodit.

Obě tato místa by se měla stát vaším nejlepším kamarádem při tvorbě sestav. Díky filtrům si můžete libovolně nastavovat požadovaná období a analyzovat utkání, hráče i týmy. K dispozici je několik detailních statistik typu klíčové přihrávky, odcentrované míče, chyby v obraně nebo vytvořené šance. Záleží poté už jen na vás, jakým číslům dáte jakou váhu. 

Tyto detailnější statistiky by vám měly pomoci udělat si lepší obrázek o tom, jak se může zápas vyvíjet a kdo se prosadí. Můžete například zjistit, že některý celek má v posledních 5 kolech problémy s bráněním standardních situací. V takovém případě je vhodné si zároveň s tím zjistit, jak jejich soupeř zahrává rohy a zda je v nich úspěšný. Můžete díky tomu objevit například stopera, který se do zakončení z rohů dostává pravidelně, a v kombinaci s horší obranou soupeře bude skvělou volbou

Twitter – nejrychlejší informace

Tato sociální síť může být při tvorbě sestav skvělým pomocníkem. Právě na Twitteru se totiž dozvíte nejrychleji veškeré aktuality a případné změny na poslední chvíli. Je to navíc místo, kde se vůbec poprvé zveřejní aktuální sestavy hodinu před výkopem. Každá minuta může při posledních úpravách hrát roli. Kluby také tweetují nejdůležítější body z tiskovek, čímž si můžete udržet dobrý přehled o dění v týmu a zdravotním stavu hráčů.

Výhodu Twitteru lze ukázat na posledním kole minulé sezóny Premier League a utkání mezi Manchesterem United a Watfordem. Kdo neví, stadión Old Trafford byl evakuovaný kvůli ohlášené bombě a výkop následně odložen o 45 minut. Už pouze tato informace, která vyšla ven jen několik minut před začátkem, hraje nesmírně důležitou roli. Zpráva se na sociální síti objevila hned a hráči DFS tak dostali dostatek času, aby změnili své sestavy. Odložení výkopu o takovou dobu není pro hráče nic příjemného, a tak bylo na zvážení, zda vůbec hráče v DFS sestavách ponechat. A kdo je vyměnil, udělal dobře. Zápas se nakonec vůbec neodehrál a většina heren utkání z kola úplně vymazala. Zbytečně ztracené body, které díky Twitteru mohlo spoustu lidí zachránit.

Kick-off is delayed at Old Trafford after a suspect package was found in the North West Quadrant. Police are inspecting, more to follow.

— Manchester United (@ManUtd) May 15, 2016

Fantasyman pro vás vytvořil různé seznamy, jako například kolekci všech účastníků Eura 2016, které můžete sledovat. Na jednom místě máte pohromady několik informací, zároveň budeme retweetovat ty nejzajímavější zprávy. Sledovat nás můžete na @FantasymanDFS.

Ostatní stránky

Doporučujeme například oblíbený livesport.cz, který umožňuje sledovat živé vývoje zápasů a disponuje přehledným archivem. Poměrně rychle se můžete dostat k výsledkům nebo aktuální formě, i když do detailu ji samozřejmě nerozeberete. Může být ale dobrým pomocníkem pro základní zorientování se v kole a vytipování dobrých utkání.

A pokud se fantasy věnujete déle, určitě jste již narazili na Fantasy Premier League. I zde je velké množství statistik, které lze využít při analýzách. Výhodou může být, že rovnou uvidíte hráče ohodnocené fantasy body, což může ulehčit práci. 

Zároveň je důležité udržet si dobrý přehled o dění ve fotbale. Snažit se vstřebávat jakékoliv informace, protože i malé detaily mohou nakonec rozhodnout. Doporučit lze například fourfourtwo.com pro zajímavé postřehy a novinky nebo zonalmarking.net, který se zase zaměřuje na taktické rozbory. I základní orientace v taktice a herních stylech pomůže. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.