Jaké weby pro Fantasy NHL sledovat 

Vzhledem k vysokému počtu zápasů a obsáhlým soupiskám dá značnou práci udržet si kompletní přehled o veškerém dění v NHL. Pro orientaci v sestavách i důležitých statistikách je potřeba pravidelně navštěvovat několik webů.

Hokej | 14.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Formace pětek

NHL je složena dohromady z 30 klubů, jejichž trenéři ve svých pětkách hráče neustále prohazují. DFS manažeři tohoto sportu ovšem potřebují mít ve svých lineupech propojené hokejisty, kteří spolu nastupují v pětkách i přesilovkách. Formace se sice mohou změnit i během samotného utkání, nicméně je nutné mít vždy po ruce alespoň aktuální předzápasové informace. Navíc je důležité pochytit veškeré změny, například když kouč posune svého hokejistu ze čtvrté formace do druhé. Díky tomu dostane mnohem více prostoru na ledě, jeho cena však bude pravděpodobně stále nízká. A to je ideální způsob, jak do své sestavy zakomponovat levného hráče. 

Pro tyto informace je dobré navštěvovat například stránky Dailyfaceoff.com nebo Leftwinglock.com. Oba weby poskytují informace o všech kombínacích hráčů, pětek, přesilovkových formacích i čtyřek do oslabení. Téměř okamžitě je navíc aktualizují a mění na základě zpráv o zraněných hráčích. Dailyfaceoff vede v grafickém zpracování i přehledném systému novinek z týmů, Leftwinglock jde zase o něco více do hloubky a co ztrací na grafice, dohání obsáhlejšími statistikami. 


*Z webu Dailyfaceoff.com

Statistiky

Podobně jako ve fotbale si ani v případě NHL nevystačíte pouze se základními čísly jako jsou vstřelené góly, asistence nebo zákroky. Je potřeba jít o krok dále a sledovat pozorně také statistiky typu strávený čas na ledě, počet střel nebo úspěšnost hráčů ve hře pět na pět. Na toto téma vyjde samostatný článek, zatím se jen podíváme, které weby podobný informační servis poskytují.

NHL je velice sledovanou soutěží, a tak je na internetu k dispozici hned několik stránek, které detailní statistiky nabízí. Kromě již zmíněného Leftwinglock je vyníkající například stránka Corsica.hockey. Na ní je možné se pomocí několika filtrů dostat přesně k těm informacím, které potřebujete. Navíc si můžete vaše vybrané statistiky stáhnout do přehledné excelové tabulky a s ní dále pracovat mimo internetový prohlížeč. Rozebírat lze celé týmy i jednotlivé hráče, díky Corsica.hockey se dostanete přesně k těm informacím, které potřebujete. 

Pokud vás nezaujme Corsica, lze místo ní využívat například Puckalytics.com, Stats.hockeyanalysis.com nebo Ownthepuck.com Všechny weby poskytují podobné informace a záleží spíše na osobním vkusu každého z vás. Časem si některou z těchto stránek osvojíte více a budete nejraději chodit na ni. Variantou může být i oficiálni web NHL.com, ovšem možností filtrovat a upravovat dle potřeby zde tolik není. Až začne soutěž, bude dobré postupně vyzkoušet veškeré tyto doporučené stránky a na tu, která vám nejvíce sedne, se nejvíce zaměřit.

Sledujete rádi nějaký web k NHL, který v našem doporučení chybí? Napište ho dolů do komentářů a seznam bude doplněn.

***

Hokejová DFS sezóna v herně FanTeam se blíží, připravte se s Fantasyman.cz na zářijový Světový pohár i NHL. Vzhledem k velkému počtu zápasů se po celý rok akce nezastaví!

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.