Jaké hokejové statistiky sledovat - část 1. 

Fantasy NHL nebo KHL nabízí vysoké množství statistik, v nichž je třeba se pro úspěšné hraní Daily Fantasy Sports dobře orientovat. V první části si rozebereme ty nejzákladnější z nich.

Jak začít? | 19.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Time on Ice (TOI) – Je důležité mít ve své sestavě hráče, kteří tráví na ledě co nejvíce času. Čím více prostoru na hřišti totiž dostanou, tím větší mají logicky potenciál ke skórování a spolu s ním i důležitý přínos DFS bodů do vaší sestavy. Díky statistice TOI jasně uvidíte, kdo má v týmu největší prioritu a kdo si naopak musí vystačit s minimem důvěry. 

Points/60 Minutes (P/60) – Tato statistika, která vám řekne kolik bodů hráč zvládne udělat za 60 minut hry, se hodí zejména pro picky ze druhé až čtvrté lajny. Tito hokejisté mají omezený čas na ledě a díky P/60 si můžete vytipovat především efektivní hokejisty, kterým stačí ke skórování nebo asistenci i hodně málo. 

Shots on Goal For + Percentage + Per 60 (SF, SF%, SF60) – Při hledání kvalitních útočníků chcete samozřejmě co nejaktivnější hokejisty. Nezaměřujte se ovšem pouze na počet vstřelených gólů, protože tato statistika může v mnoha případech zkreslovat realitum sledujte také celkový počet střel. A rozhodně neuškodí, když se podíváte i na detailnější čísla, jako podíl střel v celém týmu nebo kolikrát za 60 minut soupeřovu branku nějaký hráč ohrozí. 

Save percentage (Sv%) – Brankář je jednou z nejdůležitějších pozicí v DFS hokeji, proto byste jim měli v analýzách věnovat co nejvíce času. Chcete gólmany, kteří dokáží tým podržet a svými zákroky vyhrávat zápasy. Často se stane, že je právě on rozdílovým hráčem utkání, protože do své brány nepustí žádnou střelu. Sledujte úspěšnosti brankářů ve hře 5 na 5 i v oslabení, nechcete totiž hráče, kteří při těchto situacích pouští hodně branek. 

5-on-4 power-play – Snažte se najít týmy a hráče, kteří často hrají přesilovky a jsou v nich úspěšní. Kvalitně zvládnutá hra 5 na 4 je pro DFS důležitá, protože díky ní mají hokejisté mnohem větší šanci ke skórování. Statistikám z power-play věnujte čas i při analýze. Může se totiž stát, že nějaký hráč bude na první pohled vypadat skvěle, ale jeho tým nebude schopný správně zakončovat situace v přesilovkách,čímž se snižuje jeho celková hodnota. Kvalitní power-play je zkrátka nesmírně důležitá.

***

Všechny zmíněné a ještě další statistiky naleznete na speciálních webech, které tato čísla poskytují. Samostatný článek k těmto stránkam již na Fantasyman.cz vyšel, po kliknutí na tento odkaz.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.