Jak využívat sázkové kanceláře při analýze 

V začátcích a během učení Daily Fantasy Sports jsou sázkové kanceláře dobrým pomocníkem. Bookmakeři často správně odhadují pravděpodobnosti, díky kterým si můžete udělat lepší přehled o zápasech.

Jak začít? | 06.06.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Sázkové kanceláře by se měly stát dalším pomocníkem při vytváření analýz. Díky kurzům si totiž můžete udělat rychlý přehled a zjistit, na které zápasy se zaměřit. Hodí se i v případech, kdy kvůli jiným povinnostem nemáte čas na pořádnou analýzu a nějaký rychlý recap za použití odds se vám zrovna může hodit. 

Šance na výhru

Díky kurzům máte možnost zjistit například procentuální šance na výhry týmů. Jako příklad využijeme první utkání České republiky na Euru proti Španělsku. K vypočítání pravděpodobnosti se použije tento vzorec:

Pravděpodobnost = 1 / kurz

SÁZKA *KURZ
Španělsko výhra (A) 1,46
Remíza (B) 4,19
Česká republika výhra (C) 7,28

*Všechny kurzy jsou ze sázkové kanceláře Bet-at-home

Vyjdou nám tři čísla, a to 0,68 (A) + 0,23 (B) + 0,13 (C). Jak jste si mohli všimnout, součet čísel není 1, jak by měl. Sázkové kanceláře si totiž při skladbě kurzů dávají větší šanci na zisk, a proto použijeme další výpočet, který čísla srovná do normálu. 

Opravená pravděpodobnost A = Pravděpodobnost A / (A+B+C) 

Vzorec použijeme třikrát na všechny možnosti a vynásobíme číslem 100. Vyjde nám následující: 

SÁZKA ŠANCE
Španělsko výhra (A) 64,5%
Remíza (B) 22,4%
Česká republika výhra (C) 12,9%

K čemu je tohle dobré? Díky podobnému výpočtu vidíte přesně v procentech, kdo má jakou šanci na vítězství. Pokud použijeme stejný výpočet na všechny zápasy hrané ve stejný den, vyjdou nám tato čísla. 

Španělsko výhra - 64,5%
Belgie výhra - 38%
Švédsko výhra - 38%
Itálie výhra - 31%
Irsko výhra - 30%
Česká republika výhra - 12,9%

Díky převodům na procenta jasně v procentech vidíme, kdo je největším favoritem dne. Další dvojice utkání je velice vyrovnaná a nemá úplně jasného vítěze. Do cash-games bude největší jistotou zvolit maximální možný počet španělských hráčů. Vhodné je bude doplnit fotbalisty z Belgie nebo Švédska. Do GPPs se zase vyrovnanější zápasy hodí, protože nemají jasného vítěze a prosadit se může více hráčů. Například fotbalisté Irska budou pravděpodobně často přehlíženi.

Výhra s čistým kontem

Bet-at-home nabízí i přímo kurzy na výhru bez inkasované branky. Další dobrý kurz k analýze, protože například FanTeam uděluje body i za výhru v zápase. Díky sázkovým kancelářím tak můžete zjistit, který z golmanů nebo obránců bude nejlepší volbou a získá vám maximum bodů. 

Ostatní

Podobný styl výpočtů se dá aplikovat téměř všude, záleží pouze na vás, co se vám bude k analýze hodit. Dobré je se alespoň podívat na overy/undery u jednotlivých týmů nebo i třeba možný počet rohů. Pomoci mohou i kurzy na jednotlivé střelce. 

Sázkové kanceláře mohou být dobrým pomocníkem pro základní orientaci v jednotlivých kolech. Nelze ale dávat jenom na ně, aktuální forma a statistiky jsou také velmi důležité faktory, které byste neměli ignorovat. Kurzy dají dobrý základ a ukážou vám, na co se zaměřit. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.