Jak stackovat hráče ve fantasy NHL 

DFS hokej je pro stacking jedním z nejpříznivějších sportů, přičemž existuje hned několik variant, jak hráče ze stejných klubů vybírat.

Strategie | 30.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Varianta 1: Celá útočná trojice

Nejlehčím způsobem, jak stackovat hráče v hokeji, je vybrat celý společný útok v podobě centra a obou jeho křídel. Pokud se vaší vybrané trojici povede zápas, je vysoká pravděpodobnost, že s nimi sesbíráte několik bodů za góly i asistence, protože hráči si navzájem produktivitu rozdělí. S touto strategií jste však závislí na výkonu celé trojice, tudíž se může stát, že se nikdo z nich neprosadí. Z tohoto důvodu je lepší společný útok volit pouze do velkých GPP turnajů, do cash-games raději síly rozložte mezi více hráčů. Vaše útočná trojice by měla společně hrát i během přesilovek - čím více společných minut na ledě, tím lépe.  

Varianta 2: Dva útočníci + obránce

Další z variant pro stack tří hokejistů, tentokrát však místo celého útoku vyberete jednoho hráče ze zadní řady. Důležité je se zaměřit opět předevšm na přesilovky a najít hráče, který má během powerplay často puk na hokejce. Dobrým příkladem je tým kanadskoamerické NHL Washington Capitals a jejich přesilovková formace v čele s Alexandrem Ovečkinem. Puk se nejčastěji točí právě mezi ním, útočníkem Nickalem Backstromem a Johnem Carslonem z obrany. Vzniká tak vysoká pravděpodobnost, že se někdo z těchto hráčů prosadí gólem nebo nahrávkou. Tato varianta je ideální, pokud chcete mít tři hráče z jednoho celku, ale z nějakého důvodu nechcete draftovat trojici útočníků.

Varianta 3: Dvojice

Není nutné stacking v DFS hokeji přehánět a vždy vybírat po třech hráčích. Nejčastěji si vystačíte pouze se dvěma hokejisty ze stejných formací a přesilovek, ať už se jedná o forwardy, beky nebo klidně kombinaci obránce a útočníka. Zejména dvojici útočníků budete v průběhu sezóny draftovat pravděpodobně nejvíce, například parťáci Tyler Seguin a James Benn z Dallas Stars byli v loňské sezóně velice oblíbenou variantou. 

Varianta 4: Dva obránci + útočník

Další nezvyklou strategií je zvolit celou zadní řadu a k těmto hráčům přidat jednoho útočníka.  DFS hráči tuto variantu příliš nevyužívají, protože se zpravidla zaměřují spíše na útok, ale určitě tento způsob stacku není vyloženě špatný. Mohou se totiž objevit turnaje, ve kterých se bude jednat o tu nejlepší strategii. Od obránců chcete vždy co nejvíce času na ledě i během přesilovek a aktivitu směrem dopředu. Zde to platí dvojnásob, protože právě přesilovky vám s tímto stackem budou získávat nejvíce bodů a tak by se při analýze neměly podceňovat. 

V loňské sezóně NHL se tato varianta nabízela například s hráči z týmu Nashville Predators. Křídlo Filip Forbserg byl v kombinaci s Jamesem Nealem skvělou volbou, ovšem Neal v průběhu roku vypadl z přesilovkové formace a ztratil tak důležité minuty na ledě s Forsbergem. Nashville měl však velice ofenzivní krajní beky v podobě Shea Webera (nyní Montreal Canadiens) a Romana Josiho, kteří oba hrají vysoko, často střílejí a jsou na ledě až 30 minut. Oba jsou skvělou volbou do DFS sestav a ještě lepší variantou do stacku s Forsbergrem, který ztratil svého ideálního parťáka v přesilovkách.

Tento způsob stackingu se dobře propojuje s variantou číslo tři. Vyberete si dva kvalitní forwardy z jednoho klubu a k nim přidáte stack dvou beků a útočníka.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.