Jak spravovat více lineupů a selektovat turnaje 

Většina nabízených turnajů v DFS má možnost multientry, několik sestav můžete tak pokaždé různě obměňovat. V případě cash-games byste se měli držet jednoho lineupu, v GPPs je důležité hráče kombinovat a střídat.

Jak začít? | 31.05.2016 | Jakub Šedivý | komentáře: 3
Sdílej článek      

Cash games

V 50/50 nebo H2H je ideální držet se té nejkvalitnější sestavy. Tu poté využít ve všech cash games, které hrajete. Vždy totiž existuje jeden lineup, který je nejvyhodnější. Všechny ostatní kvůli pozměneným pickům nemají tak vysokou equity (hodnotu). Občas se naskytnou situace, kdy je možné CG lineupy na některých místech obměnit. Může se tak stát v kolech, kdy je několik jasných favoritů a vy chcete pokrýt všechny možnosti. Obvykle ale stačí jeden, a ten zaregistrovat vícekrát. V tomto formátu totiž nepotřebujete svým výběrem riskovat, a pokud vyberete z daného kola to nejlepší, není už důvod sestavu měnit. 

Vždy byste ale měli dodržovat bankroll management a hrát úměrně svým prostředkům. Cash games jsou méně variančním formátem, proto byste se měli alespoň zpočátku DFS kariéry soustředit především na ně. Do jednoho 50/50 turnaje můžete vstoupit až desetkrát, poté už jenom záleží na vašem bankrollu a síle line-upu. Dobré je si vybrat více buy-inů a do každého dát po několika sestavách, ale ani 10 sestav v jednom double-upu není chyba.

U H2H je třeba dát si pozor na sílu soupeře. Pokud naleznete špatného hráče, nebojte se s ním hrát všude. Jakmile ale narazíte na někoho solidnějšího, nesnažte se ho porazit v každém turnaji. Podaří-li se mu víkend výjimečným způsobem, vy jeho výsledek odnesete v každém svém turnaji. Důležité je prostřídávat protivníky a tím opět snižovat varianci.

GPPs

Do garantovaných turnajů je třeba při draftu volit opačný přístup. Pokud máte line-upů více, je třeba co nejvíce kombinovat. Často se stává, že se v kole objeví jeden velmi výhodný pick. Kolem něho pak stavíte své GPP sestavy a snažíte se pokrýt většinu možností, kde se mohou hráči prosadit. Je důležité co nejvíce prostřidat své hráče a snažit se trefit tu správnou kombinaci, která vám zajistí vysoký počet bodů.

Více sestav ale automaticky neznamená úspěch! Dokonce i s jedním lineupem se dá v GPP pravidelně prosazovat. Pokud uděláte line-upů větší množství, časem vám dojdou všechny +EV kombinace. Některé sestavy mohou být i lehce ztrátové a dlouhodobě nebudou výhodné. Ve větších turnajích, pokud máte dostatečný bankroll, se vyplatí podobným stylem zariskovat. Jestliže veliký bankroll nemáte, držte se jen menšího množství sestav, a to opravdu jen těch výhodných. Vždy upřednosňujte kvalitu před kvantitou.

Podobné hry jsou vysoce varianční a může trvat dlouho, než v nich budete mít větší úspěch. Dejte si pozor na své peníze a nesnažte se riskovat velké částky (vzhledem ke svému bankrollu) v jednom GPP. V těchto turnajích je také důležité sledovat overlaye (doplatek ze strany herny, pokud se mezi hráči nevybere garantovaná částka). Pokud se garance nevybere, je možné si více „sáhnout“ do peněz a do GPP vložit více, klidně i lehce nevýhodných sestav. Vaše equity díky overlayi naroste a lineup může být rázem ziskový.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.


Qaik 2z4
12.06.2016 10:53:31

Dobry den.Co si mam představit pod nazvem "multientry"

 inf
12.06.2016 13:41:39

RE: Qaik 2z4 2016-06-12 10:53:31
Pěkný den, viz. slovníček pojmů http://www.fantasyman.cz/slovnik-dfs

Qaik 2z4
12.06.2016 18:18:50

RE: inf 2016-06-12 13:41:39
Dekuji