Jak přistupovat k GPP a CG v hokeji 

I v hokeji je třeba ke každému druhu turnaje přistupovat odlišně, lze zde aplikovat stejná pravidla, jako v DFS fotbale.

Jak začít? | 18.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Cash-games    

V double-upech stačí porazit pouze polovinu soupeřů v turnaji a proto je důležité jít se svým výběrem na jistotu. Hledejte favority zápasů a hvězdy, které bude draftovat většina DFS manažerů. Nejdůležitější fantasy pozicí je v hokeji brankář, se kterým byste měli v draftu vždy začínat. Podrobněji si o důležité roli brankáře můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz. Ve svém týmu musíte mít někoho, kdo vám přinese bonusové body za výhru a k tomu několik zákroků navíc. Není třeba hledat ojedinělý pick, ale jednu z nejlepších variant kola. 

Do cash-games se příliš nedoporučuje stackovat hokejisty ze stejného týmu. Jedno silné útočné propojení by mělo být maximem, jinak se snažte hledat spíše jednotlivce a získat body za ně. Jakýkoliv gól nebo asistence jsou v turnajích s malým polem cenné, není nutné trefit zas tak vysoký počet branek. Kvalitní gólman vám chybějící góly svými zákroky i bonusem za výhru většinou vynahradí. 

GPP

Jak už DFS manažeři z fotbalu vědí, porazit velké množství lidí v garantovaném turnaji není nic jednoduchého. Musí se zadařit většině zvolené sestavy, navíc musíte mít oproti jiným výběrům unikátní picky. Stejné principy platí i v hokeji, je třeba se nějakými hráči odlišit od zbytku turnaje a umístit se na důležitých prvních třech místech. 

Nesmírně důležitou součástí hokejových GPP je stacking. Nebojte se klidně zvolit i celý útok z jedné formace nebo centra a křídlo případně doplnit o nějakého obránce ze stejného týmu. Důležité ovšem je, aby s vaší útočnou dvojkou trávil čas na ledě i během přesilovek. Čím více prostoru spolu dostanou, tím lépe. Pokud se vám podaří trefit úspěšný zápas vaší zvolené trojice, máte ve velkém turnaji skoro vyhráno. Jednou z možných strategií je vzít například vytvořenou sestavu z double-upů a v ní udělat jenom menší kosmetické změny. Nechat například silnou útočnou dvojku, ale doplnit ji o méně známou tvář s velikým potenciálem. 

Důležité je vyměnit také gólmana, protože vaše výběry by se v obou druzích turnaje měly lišit. Podobně jako ve fotbale, i v GPP potřebujete získat body za zákroky. V případě DFS hokeje je brankář tou hlavní součástí sestavy, a proto by vám analyzování jeho volby mělo zabrat nejvíce času. Potřebujete gólmana, který může zaznamenat skvělý zápas a nebude ho zároveň vlastnit tak vysoký počet lidí. Ideální jsou případy, kdy samotný brankář vychytá favorita a přípíše si výhru i několik desítek zákroků. Úspěšně chytající gólman je základní součástí úspěšné GPP sestavy.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.