Jak přistupovat k bankrollu a turnajům 

Pro dosažení úspěchu v DFS je potřeba správně spravovat svůj bankroll. Každý hráč má na tuto problematiku jiný pohled a názor, zde jsou základní poučky, kterých by se měli držet alespoň začátečníci.

Jak začít? | 16.05.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Nebudete-li ke svým prostředkům na hru přistupovat opatrně, dlouhodobě vyhrávat nebudete. Jedním z klíčů k úspěšnému hraní je právě dodržování tzv. bankroll managementu. Každý by si časem měl sám určit, co mu vyhovuje a jak chce nakládat se svými penězi. Může existovat mnoho správných, i když odlišných, cest. Zde je popsána jedna ze základních strategií pro nové hráče, na které se shoduje řada profesionálů.

V jednom hracím dni se doporučuje používat mezi 5 až 20 % celkového bankrollu. Pět procent je tou nejjistější cestou, dvacet může být někdy až moc. Doporučujeme držet se kolem 10 %. Důležité také je, do jakých turnajů budete peníze investovat. Nejstabilnější cestou, jak vyhrávat, jsou určitě cash games. Konkrétně 50/50, kde si můžete držet dlouhodobě vysokou win rate. V garantovaných turnajích sice můžete vyhrát během jednoho dne velkou částku, kvůli velkému počtu hráčů je ale pravděpodobnost o dost menší. Z denního limitu se doporučuje tedy vložit 80 % do cash games a zbytek do turnajů. 

Příklad

Mám na účtě €200, mohu tedy hrát za €20. Za šestnáct euro registruji 50/50, head-to-head nebo i cashgames pro více hráčů. Za zbylá €4 si vyberu nějaký garantovaný turnaj (GPP), ve kterém se mi může zadařit a mít velký výherní den. Vyhraju-li všechny svá 50/50 a naopak nebudu mít úspěch v turnaji, budu stále €8 v profitu. 

Nejlepší cestou, jak budovat bankroll, je právě vyhrávat nejdříve menší částky double-upech a podobně. V GPP sice můžete rychle zbohatnout, ale také v nich mít i dlouhou sérii neúspěchů. Ty byste měli snižovat právě méně variančními formáty a držet si stálý profit. Čas od času se vám podaří nějaký veliký turnaj trefit a bankroll rychleji nafouknout. Podobné hry jsou ale vysoce varianční (variance = odchylka od předpokládaného profitu), proto je lepší se registrovat hlavně do CG. Výjimka nastává v situaci, kdy má nějaké GPP overlay, tedy doplatek ze strany kasina v případě, že se nevybere garantovaný prize pool. V tomto případě můžete trošku zariskovat a hrát s větším množstvím peněz.

Sledujte také, jak a kde se vám daří a toho se držte. Pokud zjístite, že máte skvělé výsledky v 50/50, ale v head-to-head spíše prohráváte, snažte se držet double-upů. Pozor na tilt (hra v psychické nepohodě, která vede k prohrám) a situace, kdy budete chtít vyhrát všechno zpátky po špatném dni, a proregistrujete většinu svých prostředku. DFS je dlouhodobá hra, přes den na ní nezbohatnete. Proto se držte nějakých pravidel, ať už zde doporučenými 5-20 %, nebo tím, co vyhovuje vám. Je na každém, jak se cítí při hře nejlépe. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.