Hodnota Daily Fantasy Sports trhu se do roku 2021 zdvojnásobí, říká nejnovější studie 

Studie, kterou v těchto dnech zveřejnila společnost Juniper Research, přináší příznivcům daily fantasy sports dobré zprávy. A to i těm evropským.

Ostatní | 29.11.2016 | Filip Novák
Sdílej článek      

Hodnota Daily Fantasy Sports trhu se do roku 2021 více než zdvojnásobí na 5,3 miliard amerických dolarů, vyplývá z výsledků nejnovějšího průzkumu, které zveřejnila britská společnost Juniper Research. Jeho aktuální hodnota se pohybuje okolo $2,6 miliard (v přepočtu 664 miliard korun).

Studie byla zveřejněna jen pár dní poté, co herny DraftKings a FanDuel, tedy dvě společnosti ovládající více než 90 % DFS trhu, oficiálně ohlásily své plánované spojení. O žádné velké překvapení se však nejednalo, zvěsti o takovém scénáři totiž zákulisními kuloáry probíhaly již několik měsíců před tím. Podle společnosti Juniper je největším konkurentem těchto gigantů Yahoo, další místo, které je otevřeno výhradně americkým hráčům.

Přestože severoamerický trh v současné době tvoří přes 75 % toho celosvětového, další země, které jsou online hernímu průmyslu nakloněny, by měly v nadcházejících letech dramaticky přispět k dalšímu růstu tohoto odvětví.

„Severní Amerika momentálně tomuto průmyslu dominuje z toho důvodu, že je zde hra díky legislativním kličkám řazena nikoli do kategorie gamblingu, ale spíše dovedností hry," vysvětlují zástupci Juniper Research. „Řada operátorů nicméně již nyní operuje v dalších zemích světa, velcí hráči amerického průmyslu již zamířili do Velké Británie a západní Evropa se během následujících pěti let stane dalším významným trhem," předpovídá dále.

Přestože bylo DFS výslovně zlegalizováno pouze v přibližně deseti státech USA, v nějaké formě si zde tyto hry zahraje ve 43 státech. Smůlu mají pouze obyvatelé Washingtonu, Idaha, Montany, Nevady, Arizony, Iowy, Louisiany, Alabamy a Delaware. V průběhu nadcházejícího roku se federální vláda plánuje zaobírat problematikou DFS a jeho zařazení do větší hloubku, k vidění tak možná bude řada dalších legislativních procesů, jejichž průběh a výsledky je obtížné předpovídat.

V roce 2015 si podle Fantasy Sports Trade Association nějakou formu fantasy sportů zahrálo přibližně 50 milionů Američanů. Pokud bychom dohromady spojili trh veškerých fantasy soutěží v USA a Kanadě, jeho hodnota by se vyšplhala na astronomických 26 miliard. Daily Fantasy Sports jsou stále ještě na začátku a jejich hodnota, jak už bylo předesláno v úvodu tohoto článku, je vyčíslena zhruba deseti procenty z této sumy.

Výčet společností, které se zúčastnily studie, je následující:

888 Sport, Betway, DraftDay, DraftKings, DraftPot, EFL Fantasy Premier League, ESPN, Fanaments, FanDuel, FantasyAces, FantasyBet, FanTeam, Gala Coral, Ladbrokes, Major League Baseball Fantasy Tournament, MondoGoal, Moneyball, Mr Green, Paddy Power Betfair, Starting Five, William Hill a Yahoo Sports Daily Fantasy.

foto: premierleague.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.