Frisbaldova DFS výzva: Postřehy před 35. kolem Premier League 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 20.04.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Předešlé díly

Strategie pro další víkend zůstává stejná jako v případě sestavy, kterou jsem analyzoval v posledním článku. Snažit se najít levné obrany s potenciálem čistých kont (a ideálně i šancí na body za podporu útoku) a doplňovat je kvalitními ofenzivními hráči.

Slušnou value by v tomhle kole mohli nabídnout obránci Evertonu. Newcastle hraje ve výborné formě, ale směrem dopředu je to především o efektivitě proměňování šancí a využívání chyb soupeřů. Ukázal to proti Arsenalu i Leicesteru. Soupeře herně nepřehrál, ale těžil z chyb soupeřů. Např. v Leicesteru tak vstřelil dvě branky při xG 0,33. Obrana Evertonu funguje spolehlivě (poslední 4 zápasy doma 2x čisté konto, 4 inkasované branky, xG proti 4,5, 3 velké chyby) a s ofenzivou strak by si mohla poradit.

Největší šanci na čisté konto má samozřejmě obrana Citizens proti venku tragické Swansea. Ceny bohužel odpovídají a v tomhle zápase si zahraji spíš ofenzivu City. Jediným rizikem může být to, že domácí pojmou zápas jako oslavu titulu budou a hrát bez většího nasazení.  Před výkopem zápasu se tyto faktory dost těžko předpovídají, ale nemyslím si, že by si mužstvo pod Guardiolou dovolí zápas „odchodit“. V dobré formě hrající Sterling nebo Jesus tak nebudou v mých sestavách chybět.

 

Poslední ligový zápas, o kterém se chci zmínit, je střetnutí Watfordu a Crystal Palace. Watford hraje v posledních týdnech hrozně, naopak orlové se, především díky Zahovi, blíží zasloužené záchraně. Právě Zaha hraje ve velké formě, v minulém kole jsem ho zařadil jen do minima sestav, tentokrát dostane určitě větší prostor. 

V rámci turnajů na víkend jsou na Fanteamu mezi ligové zápasy zařazeny i dvě utkání FA Cupu. Zápas United s Tottenhamem podle mě favorita nemá a netroufám si tipovat, jak dopadne. Chelsea přivítá Southampton a je velkým favoritem. Včera proti Burnley pošetřila hvězdy ze zálohy a přesto (nebo možná právě proto? Trápící se Hazard týmu evidentně na hřišti nechyběl) odehrála velice dobrý zápas. Oba týmy se potkaly v minulém kole, Chelsea i přes slabý výkon otočila z 0:2 podařilo se jí vyhrát 3:2. Pokud potvrdí výkon proti Burnley, neměla by mít větší problém ani v poháru. Zajímavým pickem by mohl být Moses, který včera odehrál výborný zápas.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

foto: premierleague.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.