Frisbaldova DFS výzva: Postřehy před 32. kolem Premier League 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 30.03.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Předešlé díly

Po týdenní přestávce se vrací ligový fotbal a o zajímavé zápasy nebude v Anglii rozhodně nouze. Pro volbu sestav opět využiji svoje modely. Text bude tentokrát kratší, práce na modelech mi zabrala dost času, odešel mi PC a s ním i část dat. Musel jsem se věnovat jejich obnovení a na práci „kolem“ už tak (i vzhledem k Velikonocům) nezbývá tolik času. Přejdu tedy rovnou k zajímavým match-upům k tipům na picky.

Venku zoufalá Swansea vyráží do Manchesteru. Rudí ďáblové jsou pod Mourinhem vedeni především k zodpovědné práci v obraně. V konfrontaci se slabou ofenzivou labutí by tak neměli mít vážnější problém a jejich výběr by měl položit základ solidnímu bodovému zisku. Bohužel se od nich (vzhledem k týmové taktice) nedá čekat větší pravděpodobnost bodů za ofenzivní statistiky. Tenhle problém samozřejmě netrápí gólmany a David de Gea se mi jeví jako nejlepší volba pro nadcházející víkend.

Nevýhodou slabých ofenzivních statistik by nemuseli trpět zadáci Newcastlu, kteří přivítají Huddersfield. Ten se v posledních zápasech trápí a obrana domácích by měla mít slušnou šanci na čisté konto. Navíc by mohla přispět i do ofenzivy, např. Jamaal Lascelles má solidní čísla dlouhodobě. A o „případu“ Kenedy už byla řeč v analýze vítězné sestavy.

Podobně by mohla zafungovat i volba obránců z Manchesteru City, kteří by proti Evertonu měli (opět) využít stylu hry celého mužstva. Obrana Evertonu je navíc poměrně zranitelná a např. Kyle Walker, který podporuje ofenzivu z obránců MCI nejvíc, by nemusel být špatný pick s reálnou čancí na čisté konto i body za gól či asistenci.

Pro složení zálohy a útoku se nabízí také hned několik zajímavých variant. Arsenal přivítá slabý Stoke a ofenziva kanonýrů by mohla tvořit základ sestavy. Je otázkou, jestli cena hráčů domácích (např. Aubameyang přes 14 milionů) odpovídá a v picku bude potřebná value.

Hodně dobré ofenzivní statistiky má na domácím hřišti Brighton, který přivítá Leicester. Ten se rozehrál do dobré formy, ale jeho největší zbraně jsou v útoku. Vzadu je zranitelnější a např. dvojice domácích Pascal Gross a Glenn Murray by mohla být zajímavou volbou.

Zvláštní kapitolou je londýnské derby mezi Chelsea a Tottenhamem. Bookmakeři mírně favorizují Chelsea a odpovídá tomu i cena hráčů pro DFS. Můj model naznačuje, že jsou kurzy nastavené špatně a vidí velkou value jak v kurzových sázkách na Tottenham, tak samozřejmě i v picku jeho hráčů.

Cena hráčů Spurs je „lidová“ a pokud tenhle tip vyjde, mohli by být rozdílovými proti mnoha soupeřům. Volba např. Auriera, Eriksona nebo Heung-Ming Sona mi tak přijde hodně zajímavá, především do GPP turnajů.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

foto: The Associated Press, premierleague.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.