Frisbaldova DFS výzva: Postřehy před 30. kolem Premier League 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 09.03.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Startovní bankroll

Abych využil naplno vstupní bonus herny FanTeam, vložím si na ni 250 eur. Tento vklad je zároveň mým počátečním bankrollem. Pro každý víkend bych se rád registroval do všech dostupných typů turnajů (Heads up, Double or nothing a GPP) tak, abych většinu investovaných peněz držel v méně variančních formátech (HU, DON). Jako začátečník se budu držet opatrného bankroll managmentu a pro začátek by investice na jedno ligové kolo neměla překročit 10 % mého bankrollu (tj. 25 eur).

Co budu hrát?

Anglická Premier League je v nabídce herny FanTeam pokryta nejširší nabídkou turnajů, proto je to jasná volba. Bohužel se na tuhle soutěž aktuálně moc nezaměřuji, svoje matematické modely a xGoals zpracovávám především pro italskou Serii A. Proto budu zatím vycházet především ze základních statistik. Postupně (snad během příštího týdne) bych rád dopracoval xGoals pro jednotlivé týmy (alespoň pro část sezóny, zpracovat celou sezonu je časově dost náročné) a dal tak svým analýzám větší statistickou podporu.

Jak budu postupovat při výběru svých picků a skladbě sestavy?

U defenzivní hry týmu se zaměřím především na týmové statistiky. U ofenzívy potom na statistiky jednotlivých hráčů. Pro optimální výběr budu hledat dobrý match-up, tj. především ofenzivní hráče s dobrou aktuální formou, kteří nastoupí proti týmům se slabšími obranami. U obránců potom vyzkouším opačný postup. U solidně bránících týmu hledat soupeře se slabší ofenzivou. Pro optimální výběr konkrétních hráčů se pak budu rozhodovat podle jejich ceny a statistik.

Kde beru informace?

Zatím se „rozkoukávám“ a informace si skládám do mozaiky. Třídím ty užitečné a ty, které pro potřeby DFS velkou váhu mít asi nebudou. Zatím zpracovávám informace z těchto zdrojů:

Na prvním místě samozřejmě fantasyman.cz, který nabízí picky, rozbory i strategické články. Web je pro mě vstupní branou do světa DFS.

Velkou zásobárnou hráčských i týmových statistik je web www.whoscored.com. Z webu čerpám i informace pro tvorbu svých modelů xGoals, takže je mým velkým favoritem. Jedinou nevýhodu zatím vidím v tom, že se musí brát statistiky ze všech odehraných zápasů a výběr se nedá selektovat např. jen na posledních 6 odehraných zápasů.

Tuhle nevýhodu nemá web www.rotowire.com, který nabízí rovněž hodně podrobné statistiky a má funkci časového filtru. Kromě volně dostupné sekce má i placenou část a několik nástrojů pro hráče DFS. Pro zaplacení členství jsem se zatím nerozhodl a pracuji jen s volně dostupnými daty.

Hodně mě zaujal také web https://www.fantasyfootballscout.co.uk Podobně jako na fantasyman.cz jeho redakce publikuje pravidelně svoje picky a analýzy, takže je to hodně inspirativní zdroj (minimálně pro rybu v DFS jako jsem já :)

Dostupné zdroje budu dál prozkoumávat a přinášet svoje postřehy v dalších příspěvcích.

Základní analýza – počet inkasovaných branek

Jako vodítko pro zápasy, kde by nemělo padat moc branek, si prozatím vystačím s pravděpodobnostmi určenými bookmakery. Největší šanci na čisté konto mají podle bookies Chelsea a Manchester City (cca 45 %), dalšími adepty jsou West Ham, Huddersfield a Tottenham (všechny tři týmy kolem 32 %).

Při současné formě Chelsea se hráčům ze Stamford Bridge vyhnu velkým obloukem. Obránci City a Tottenhamu mi poslouží jako základ pro defenzivní část týmu a doplním je právě hráči týmů, kde se čeká menší počet obdržených branek. U Westhamu a Huddersfieldu je velká šance na čisté konto především díky nízké produktivitě jejich soupeřů. K těm, které favorizují bookies, bych přidal ještě Newcastle.

Picky pro 30. kolo Premier League

Na pozici gólmana a v obraně pro svoje první kolo využiju jako stavební kámen sázky na „jistotu“ v podobě dražších hráčů týmů Manchester City a Tottenhamu, mezi které patří např. Kyle Walker nebo Serge Aurier

Doplním je hráči týmu, které hrají doma proti ofenzivně slabším týmům a v posledních kolech mají dobrá defenzivní čísla. Nabízí se např. Jamaal Lascelles z Newcastlu. Obrana Newcastlu pracuje dobře a proti Southhamptonu by nemusela mít moc těžkou práci. Zajímavou alternativou do branky může být i brankář Newcastlu (pravděpodobně Martin Dúbravka).

Stejně tak volba hráčů Chelsea Williana nebo Edena Hazarda, kteří by sice měli prosti slabší obraně Crystal Palace sbírat body, ale v současném rozpoložení Chelsea se na Stamford Bridge podle mě může stát cokoliv. Já zařadím určitě „lišáka“ Mahreze, který hraje ve slušné formě a proti tragickému WBA by mohl být dobrou volbou.

V útoku vsadím zřejmě na „jistotu“ v podobě Harryho Kanea a k němu přidám nějakou levnější alternativu a sázku na překvapení. Zamlouvá se mi některý z ofenzivních hráčů Watfordu. Proti chybující obraně Arsenalu by se mohl prosadit jeden z dvojice Richarlison/Deeney.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

foto: premierleague.com, skysports.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.