Frisbaldova DFS výzva: Hodnocení třetího hracího víkendu 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 04.04.2018 | Jiří Kašpar | komentáře: 1
Sdílej článek      

Předešlé díly

Přes Velikonoce se mi nakonec moc hrát nechtělo a zaregistroval jsem se jen do čtyř turnajů. Ukázalo se to jako dobrá volba. Ani v jednom jsem se neumístil na placených pozicích a při skládání sestav udělal hned několik chyb. V rozboru víkendu se tak zaměřím právě na ně. Nebude chybět hodnocení jedné z mých sestav a její srovnání s vítěznou sestavou z Main eventu za 3,3 eur.

Zásadní chybou bylo, že jsem se pustil do skládání sestav na poslední chvíli a v časovém tlaku. Ten vycházel už z popsané smrti mého PC a mnoha dat, které jsem musel obnovit. Ztracený čas a klid mi potom chyběl při práci na sestavách samotných. Ne snad, že bych sestavy skládal v sobotu těsně před uzávěrkou, ale v pátek navečer, těsně před tím, než jsem odjel s rodinkou na chalupu. Pro nováčka v DFS je zásadní si vše pečlivě promyslet a volit pod časovým tlakem není dobrý nápad.

S tím souvisí i další chyba. Nevím, jestli má smysl vůbec turnaje registrovat, pokud nemám možnost upravit sestavy těsně před výkopem zápasů. Případné ztráty bodů při absenci hráčů mohou být zásadní a je lepší se do turnajů vůbec nepouštět. Celý víkend jsem strávil v „off-line“ režimu a nemohl jsem tak svoje sestavy upravovat.

Jako drobnou náplast vidím to, že jsem si prvních dvou faktorů byl vědom a registroval jen menší počet levnějších turnajů. Ale v dané situaci by bylo rozumnější se do DFS vůbec nepustit.

Zásadní otázkou při skládání sestav je pro mě optimální využití mých modelů. Ten pro expected goals funguje zatím poměrně zajímavě, ale stále hledám jeho ideální využití pro DFS. Např. předpověď výhry Tottenhamu nad Chelsea mi díky němu přinesla zajímavý zisk jako kurzová sázka, ale pro DFS jsem ho nevyužil správně a dal přednost obráncům před ofenzivními hráči.  Moje sestava pro Main Event za 3,3Eur tak vypadala následovně:

U picků samotných jsem vycházel z taktiky, kterou jsem naznačil už v článku před víkendem. Defenzivu jsem postavil na Newcastlu a United a doplnil dvěma obránci Tottenhamu. To byla první chyba. Kohouti měli mít místo v ofenzivě, vzadu by byla lepší volba dalších hráčů MU. Defenziva „strak“ i „ďáblů“ pracovala podle očekávání spolehlivě, Kenedy navíc opět přidal asistenci.

Naopak v záloze měl dostat prostor Eriksen, o kterém jsem psal. Rovněž jsem neměl opomenout Arnautoviče, který měl proti slabé obraně Saints slušný potenciál a potvrdil ho. Dvojice Gross – Murray je diskutabilní. V zápase mi vycházel jako favorit Leicester a i když jsou oba hráči ve slušné formě, do sestavy jsem měl zařadit je jednoho z nich. Murray si připsal pěkné xGoals, ale neproměněná penalta ho odsoudila k nulovému bodovému zisku.

Poslední zásadní chybou byla kapitánská páska pro Sona. Kohoutům jsem věřil, ale kapitánská páska měla přijít na ruku Aubemayanga. Arsenal hrál doma proti slabému Stoke a když už jsem se rozhodl investovat do hráče z Gabonu přes 14 milionů, měl jsem ho jmenovat kapitánem.

Statistiky mých picků potom byly následující:

A pro porovnání statistiky vítězné sestavy z tohoto turnaje, kterou poskládal hráč s nickem Joni:

Na rozdíl ode mě byl důslednější při sestavení obrany pouze z hráču United a Newcastlu a trefil se i do ofenzivních hráčů. Rozdílovým faktorem proti dalším sestavám byl (podle mě) diskutabilní pick Schmeichela do branky. Ten mu celý turnaj vyhrál, ale byl hodně šťastný.

Poučení pro příště jsou z uplynulého víkendu jednoznačná a naštěstí nebyla moc drahá. Před nadcházejícím víkendem bych snad měl mít víc času a klidu sestavy poskládat a promyslet taktiku, takže doufám, že podobně špatné výsledky se nebudou opakovat.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.


 JakubSedivy
04.04.2018 19:29:22

Je pravda, že pokud člověk nemůže mezi 15:00-15:55 alespoň na chvíli na počítač nebo mobil a upravit sestavy podle oznámených jedenáctek, je lepší možná vůbec nehrát. Případně postavit opravdu jistotu a mít v záloze třeba silnějšího náhradníka, který to kdyžtak vynahradí. V GPP se nejvíce osvědčuje rozestavení s pěti obránci, toho bych se snažil držet. A osobně téměř neberu obránce z venkovních zápasů, ale záleží na každém a jeho vkusu. Spurs navíc měli těžký zápas na Chelsea. Ač můžou mít sebehorší formu, stále hrají doma a hráči jako Hazard, Morata nebo Willian jsou pořád extra třída. Z tohoto důvodu bych beky Spur určitě vynechal a klidně si připlatil za Valenciu a Smallinga z United. Třetí určitě mohl být do stacku taky někdo z Newcastlu. I v GPP chceme na čisté konto poměrně jistotu, protože jakmile hráči inkasují, žádné body už možná neudělají. Osvědčuje se varianta: jistota do obrany, sesbírat čistá konta a v ofenzívě si s picky vyhrát a jít proti proudu. Sona jako kapitána lze v GPP asi obhájit, ale obvykle se snažím to svým kapitánům co nejvíce ulehčit. Hledám hráče, kteří mohou atakovat 2 a více gólů. Obvykle je výhoda, když například zahrávají penalty, přímé kopy nebo jsou celkově terčem všech míčů ve vápně. A děravá obrana také pomůže. U Sona je opět problém, že má před sebou moc těžký zápas. V tomto kole mi osobně přišel nejlepší kapitán Arnautovič, a taky vstřelil 2 góly. Je to záložník (jeho gól = 12 bodů), hraje v útoku, ale je vedený jako středopolař. A nikdo jiný v týmu moc góly nedává. Je to navíc dostatečně odlišná volba, protože West Ham nemá oslnivou formu. Každopádně je dobré, že si uvědomuješ chyby a snažíš se na nich zapracovat! Malá předchozí analýza je vidět. Pokud si člověk nemůže důkladně projet zápasy, statistiky, zranění a pohrát si se sestavou, je to vidět. Ty narychlo složené jsou poznat. Je to jako vstoupit do turnaje v pokeru těsně před ukončením registrací a mít co nejméně blindů.