Frisbaldova DFS výzva: Hodnocení prvního hracího víkendu 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 13.03.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Předešlé díly

Bankroll

Proti původnímu plánu jsem zvolil pro první víkend výrazně nižší vklady. Přeci jen to byl můj úplně první a rozhodnutí pro výběr hráčů jsem neměl podložené pokročilejšími statistikami, takže nebyl důvod hrát za větší peníze.

Můj buy-in tak byl dohromady 4,4 EUR a díky tiketu do Depositors Freerollu jsem si za ně zahrál 4 turnaje. Na ITM pozice se mi podařilo dostat ve dvou z nich. V DoN jsem se umístil v lepší polovině a v GPP bral min-cash za 73. místo. Vklady ani výsledky tak nejsou nijak zajímavé a odpovídají mému očekávání pomalého rozjezdu.

Jaké jsem zvolil sestavy?

Celkem jsem „do boje“ vyslal čtyři sestavy. Pro jednozápasový turnaj jsem zkusil zariskovat a zvolit větší počet ofenzivních hráčů Watfordu. Oba picky z Arsenalu (Aubemayang a Mchitarjan) mi přinesly pěkné body. Watford však vyšel gólově naprázdno a zatímco Petr Čech chytil penaltu a slavil rekordní nulu, ofenzivní hráči Watfordu bodově paběrkovali.

Pro DoN jsem zvolil ofenzivní „jistotu“ v podobě Haryho Kanea, jehož volbu jsem potvrdil kapitánskou páskou. Moc horších výběrů jsem udělat nemohl. Kane neuhrál ani bod a před poločasem pro zranění střídal. Naštěstí se objevil v mnoha sestavách, takže podobně dopadla většina soupeřů a ztráta tak byla relativně malá. Bylo tam i pár dalších slabších picků, ale na ITM to stačilo.

Analýza sestavy

Pro hlubší analýzu jsem zvolil sestavu pro GGP za €1,1. Tady jsem zvolil strategii kvalitní a drahé obrany a levnějších ofenzivních hráčů, kteří nabízeli zajímavý potenciál. Moje sestava pro první víkend vypadalo takto:

Jak jsem avizoval již před víkendem, volba padla na Riyada Mahreze, kterého jsem doplnil dalším lišákem Jamiem Vardym. Toho jsem zvolil i kapitánem. Oba dali branku, Mahrez přidal i asistenci, takže to byla dobrá volba. Jen jsem možná mohl víc věřit Mahrezovi, který má hodně dobrou formu, a kapitánem zvolit jeho.

Další ofenzivní volby byly slabší. Grossovi jsem věřil na základě dobrých výkonů a statistik v posledních zápasech, ale stejně jako celý Brighton nepředvedl proti Evertonu v podstatě nic. Watford na Arsenalu šance měl (a kopal penaltu), ale gól z toho nebyl a podíl Doucoura byl minimální. Benteke z Crystal Palace byl na pozici náhradníka vyloženě spekulativní volbou, ale ze sestavy nikdo nevypadl, takže se do hry (naštěstí) nedostal.

Huddersfield proti Swansea jasně dominoval, ale byla z toho jen plichta 0:0. Swansea vykouzlila těžko uvěřitelných 0,00 xGoals. Kdo zvolil defenzivní hráče Huddersfieldu, měl o klid a body za obranu postaráno. V útoku domácích byl nejaktivnější právě můj pick Mounié. Zajímavých 8 střel a 0,58 xGoals, ale gól z toho nebyl.

Největší bodový příděl tak zajistila obraná pětka a brankář. Sázka na defenzivu Manchester City vypadala jako dobrá volba a potvrdilo se to. Podle očekávání MCI zápasu dominoval a pustil Stoke do minima nebezpečných akcí. Podobně vyzněl i zápas Newcastlu proti Southamptonu. Nejslabší tak byla obrana kohoutů, která přišla o naději na čisté konto hned z kraje zápasu. Aurier si přesto připsal vysoký bodový zisk za gól a asistenci. Na obránce měl i velice pěkné xG a xA.

Pro základní přehled, jak se mých pickům dařilo, jsem dal dohromady jednoduchou tabulku.

Shrnutí

S prvním víkendem jsem poměrně spokojený. Několik picků se příliš nepovedlo, naopak např. sázka na útok Leicestru nebo obranu MCI byla dobrá volba. Před dalším kolem bych si rád zpracoval pár pokročilých statistik a měl tak více podkladů pro skládání dalších sestav. Nad výsledky mojí práce a přípravou picků se potkáme opět před víkendem.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.