Frisbaldova DFS výzva: Hodnocení pátého hracího víkendu 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 19.04.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Předešlé díly

Při skládání víkendových sestav jsem vycházel ze svého aktualizovaného modelu pro výpočet očekávaných branek jednotlivých utkání. Ten jsem uveřejnil mimo jiné i na své facebookové stránce. V dalších krocích jsem pak analyzoval statistiky hráčů a snažil se najít optimální sestavy. Podle plánu jsem vyslal víc sestav do nejlevnějších turnajů. V GPP za 1,1 Eur jsem měl 3 sestavy, v DoNech za 2,2 Eur pak 7 sestav. Výsledky modelu byly poměrně pozitivní, nicméně do úspěšného víkendu v DFS se to opět neprojevilo. V GPP jsem se opět umístil mimo placené pozice a v DoNech se dostal do lepší poloviny jen dvakrát. Víkend jsem tak opět zakončil v mírné ztrátě. Celkově se můj profit od začátku výzvy pohybuje kolem 30 Eur.

Při zpětné analýze si uvědomuji opět několik chyb. Jednou z nich byl špatný poměr nasazení útočníků jednotlivých týmů. Takže i když např. odhad na dobrý výsledek ofenzivy Newcastlu vyšel, zisky byly minimální. Na základě statistik jsem jako většího adepta na vstřelení branky viděl Gayla a nasadil ho do výrazně většího množství sestav než jeho parťáka v útoku Peréze. Celkem se útočníci Newcastlu objevili v sedmi mých sestavách, ale Gayla jsem nasadil 6x a Peréze jenom jednou. Poměr měl být určitě vyrovnanější.

Analýza sestavy

Pro analýzu jsem vybral jednu ze sestav pro GPP turnaj za 1.1 Eur, která se umístila s 64 body na 124. místě.

Základem téhle sestavy byla sázka na neškodnou ofenzivu Watfordu a levnou obranu Huddersfieldu. Ta v ceně pod 20 milionů za tři hráče nabídla velkou value a uvolnila rozpočet pro dražší ofenzivu. Obranu jsem doplnil Kenedym, od kterého jsem čekal větší podporu ofenzivy.

Většího rozpočtu pro zálohu a útok jsem bohužel nevyužil a vybral špatné hráče. Sanchéz jako kapitán byla špatná volba. Chilan má v posledních týdnech solidní formu, ale proti WBA ho nečekala lehká práce (podobně jako Bolasieho proti labutím) a on i celý tým selhal. Měl jsem ho jako kapitána jen pro tuto sestavu, v dalších sestavách jsem volil většinou hráče Liverpoolu, ale i tak si to zpětně vyčítám. O Gaylovi už byla řeč a Kane s Eriksenem to měli proti City také hodně složité. Kohouty jsem moc nenasazoval a jak jsem psal už před víkendem, ze šlágru kola jsem nechtěl nasazovat větší množství hráčů. To, že jsem nasadil dva najednou je další z chyb, které jsem udělal. Sice jen pro tuhle sestavu, ale umístit do jednoho týmu dva hráče, kteří hrají proti tak těžkému soupeři, je jasná chyba. To se projevilo i na celkovém xG sestavy, která je poprvé výrazněji v červených číslech.

Celkově se jednalo o spekulativní sestavu, která měla díky dobrým výsledkům obrany solidní potenciál. Ten ale pohřbila špatná volba ofenzivních hráčů. To je opakovaně moje slabina a pokud chci v DFS dosahovat lepších výsledků, musím na ní zapracovat.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

foto: premierleague.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.