Frisbaldova DFS výzva: Hodnocení druhého hracího víkendu 

Kam až se dá v DFS takřka z nuly díky pečlivému studiu a analytickému přístupu vypracovat? To se pokusí zjisit náš nový kolega Jirka „Frisbald" Kašpar, který se do světa této hry neohroženě pustí jako úplný nováček a svojí cestou vás bude provázet v pravidelných článcích.

Fotbal | 20.03.2018 | Jiří Kašpar
Sdílej článek      

Předešlé díly

Bankroll

Proti prvnímu víkendu jsem si zkusil zahrát výrazně větší počet turnajů. Důvod je jednoduchý, v sobotu byly na FanTeamu vypsány turnaje i na další ligové soutěže, které jsem si chtěl zkusit zahrát. Kromě Premier League jsem se registroval i do her pokrývajících ligy v Rusku a Itálii.

Navíc jsem využil i promo akce herny a za vklad 30 eur si zadarmo zahrál Main event. Celkem jsem tedy registroval 10 turnajů s průměrným buy-inem 5 eur.

Dařilo se především v Rusku, kde se mi podařilo poskládat solidní sestavu a zajistila mi ITM pozice ve všech turnajích. V Anglii jsem zariskoval v GPP turnajích, ale nezadařilo se. V DoN turnajích jsem vsadil především na Liverpool a volbu potvrdil kapitánskou páskou pro Salaha, což byla dobrá volba. 56 bodů za jednoho hráče, to je slušný příděl… V Itálii se mi nevyplatila sázka na překvapení, když jsem věřil Sampdorii a v ofenzivě vsadil především na její hráče. Solidní výkon vybraných obránců mi zajistil ITM alespoň v jednom malém GPP turnaji. Celkem jsem za ITM pozice posbíral 13násobek průměrného buy-inu.

Jak jsem vybíral sestavy?

Jak jsem psal už v předvíkendovém příspěvku, tentokrát už došla řada na xGoals jednotlivých hráčů i týmů. Kromě Premier League v Anglii jsem si databázi před víkendem sestavil i pro stejně pojmenovanou soutěž v Rusku a využil svého modelu pro italskou Serii A.

Analýza sestavy

Pro detailnější rozbor jsem zvolil sestavu pro GPP na Premier League v Rusku. Jako základ mi posloužil můj model pro výpočet očekávaných gólů jednotlivých týmů. Podle něj jsem potom vybral hráče týmů s vyššími očekávanými góly pro ofenzivu a naopak. Sestava pak vypadala takto:

V ofenzivě tak padla volba především na hráče Anzhi a Tuly doplněné dvěma picky ze Spartaku a Krasnodaru. Právě útočník Krasnodaru Smolov byl (navíc jako kapitán) asi nejhorší volbou. Byl hodně drahý a do sestavy jsem ho vybral především kvůli kvalitním individuálním statistikám, které i přes jeho cenu slibovaly dobrou value.  Smolov se ale neprosadil a jeho přínos pro sestavu byl mizivý. Stejnou chybu naštěstí udělala většina soupeřů.

Naopak dvojice ofenzivních hráčů Tuly Dzyuba – Kangwa má hodně slušné statistiky a za málo peněz tak nabízela zajímavou value. Tyhle picky se povedly a byli to právě tihle dva hráči, kteří byli těmi rozdílovými a turnaj mi vyhráli.

Obranu jsem nakombinoval především hráči Krasnodaru a Spartaku, u kterých byla vyšší pravděpodobnost čistých kont. Oba týmy jednou inkasovaly, takže bodový příděl byl slabší.

Celkově sestava nebyla určitě ideální, ale v turnaji byla slabší konkurence a na moje první vítezství stačila.

Statistiky sestavy:

Shrnutí

Čas strávený nad modely se začíná vyplácet a i když je stále na čem pracovat, dostavily se první výsledky... Prostor pro další zlepšování je pořád velký. Stále mám za sebou jen pár turnajů a vím, že mě čeká ještě spousta práce, než se mi podaří zpracovat komplexní model a pravidelně vybírat ty nejvhodnější hráče. Druhý víkend mojí challenge ale přinesl profit a především pocit dobře odvedené práce.

Blog: www.frisbald.com
Facebook: Frisbaldův koutek sázkařů

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.