Fantasy sporty jsou dovednostní hra, určil licenční orgán na Maltě 

Licenční orgán Malta Gaming Authority určil Daily Fantasy Sports jako dovednostní hru, jedná se o dobrou zprávu pro všechny herny.

Ostatní | 02.09.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Po úspěšném zakončení soudních tahanic mezi americkými hernami a státem New York prolétla světem fantasy další pozitivní zpráva, která potěší zejména obyvatele Evropy. Licenční orgán Malta Gaming Authority (MGA) rozhodl, že Daily Fantasy Sports nespadají pod hazardní hry a tudíž nepotřebují získat potřebnou licenci v tomto odvětví. V posledních měsících byl způsob regulování fantasy sportů v MGA hlavním tématem, od příštího roku by tento orgán měl licence pro dovednostní hry oficiálně začít vydávat. 

Tento krok mohou mimo-evropské herny vnímat jako pozitivní signál a neoficiální pozvánku pro vstup na trh. Malta bude vůbec první zemí na svém kontinentě, která bude podobné licence vydávat. Díky tomu mohou DFS poskytovatelé jako Draft Kings, FanDuel nebo britská trojka Mondogoal začít podnikat i ve zbytku Evropy. CEO společnosti Oulala.com Valery Bollier si rozhodnutí MGA velice pochvaluje a krok označil za počátek evropské DFS revoluce. „Určení fantasy sportů jako dovednostní hry je velkým momentem pro naše odvětví i samotnou Maltu,“ tvrdí Bollier.

Do dnešních dnů byla situace na starém kontinentě nejasná, sice zde působí nám dobře známé herny jako FanTeam či Premier Punt, obě však operují na standardní licenci pro hazardní hry. Do budoucna by se licence měly dát získávat snadněji a legislativa umožní jednodušší začátek podníkání na evropském trhu. Američtí giganti se netají tím, že by jednou rádi svůj produkt rozšířili i mimo USA a zaměřili se například na ligy jako Premier League. Již v tomto roce vstoupili Draft Kings i FanDuel do Velké Británie, od následujícího roku bude situace příznivá i pro přidání dalších zemí včetně České republiky nebo Slovenska.

Fenomén Daily Fantasy Sports se pomalu přesouvá z USA i dále do světa. Prozatím můžete první zkušenosti sbírat na evropských hernách nebo také zde na Fantasyman.cz. Registrací například na FanTeam.com přes náš web můžete čerpat mnoho zajímavých výhod jako jsou deposit bonusy, privátní turnaje a v budoucnu také privátní rakeraces. Budoucnost tohoto odvětví je přiznivá, první herní zkušenosti se vyplatí sbírat již nyní.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.