Fantasy sezóna je pomalu před námi: Zapište si začátky důležitých soutěží 

Sportovní soutěže jsou před námi. Jako první se rozjede oblíbená Premier League. Neprošvihněte důležité začátky fantasy turnajů.

Ostatní | 28.07.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Premier League – 11. srpna

Nejoblíbenější fotbalová liga světa začíná již velice brzy. Do diářů si zapište datum 11. srpna, protože přesně v tento den se spustí první turnaje nejoblíbenější DFS soutěže v Evropě. Těšit se můžete na největší garance i širokou nabídku několika heren - momentálně můžete soupeřit v prostředí FanTeamu či Premier Punt. Oblíbená GPPs by mohla navýšit svou pravidelnou garanci, protože hráčské pole fantasy turnajů je čím dál větší. Uvidíme, co si pro nás poskytovatelé nakonec přichystají.

Letošní sezóna anglické ligy bude navíc velmi zajímavá. Aktuální přestupové okno patří k těm vůbec největším, a to stále není zdaleka konec. Na ostrovy se stěhovalo mnoho výborných hráčů, došlo i k několika zajímavým přesunům v rámci ligy. Poslední spekulace navíc hovoří o možném přesunu Garetha Bala do Manchesteru United. Návrat tohoto hráče na anglické trávníky by byl obrovskou peckou a jenom umocnil nadcházející ročník, který už aktuálně bude velmi vyrovnaný.

Premier League si blíže představíme v následujících dnech. Pokusíme se přinést co největší soubor informací k tomu, abyste do prvních turnajů vkročili tou správnou nohou.

Liga mistrů – 12. září

Fantasy fotbal má jednu velikou slabinu, a sice malé množství zápasů během týdne. Odehraje se totiž pouze jediné kolo, v případě Premier League občas i dvě. Tento nedostatek alespoň částečně vynahrazuje Liga mistrů, která díky své skupinové fázi přidá šest zajímavých turnajů navíc. Setkají se navíc další, často neokoukané týmy, které bojují o trofej v nejprestižnější klubové soutěži světa. Vzhledem k současné síle Slavie Praha je také možné, že bychom ve skupinové fázi mohli mít českého zástupce. Draftovat fotbalisty tohoto klubu by mohlo být zajímavým zpestřením.

Loňskou trofej bude obhajovat dominantní Real Madrid, který bude chtít dojít pro zlatý hattrick. Pokud se jim to povede, navždy se nezapomenutelně zapíšou do fotbalové historie. Napínavá Liga mistrů startuje 12. září, rozlosování skupin připadne letos na 24. srpna. Zda se budou tahat i čeští zástupci, se dozvíme v následujících týdnech.

Evropská liga – 14. září

Také Evropská liga je dnes součástí nabídky heren, ovšem nedostává se ji takové pozornosti. Tato soutěž není příliš velká a na západě oblíbená, což se projevuje hlavně na garancích GPP. A neodehraje se ani příliš cash-game turnajů. Vzhledem k rostoucímu fantasy zájmu by však tato menší sestra Ligy mistrů mohla o něco povyrůst. Větší garantované prize pooly by rozhodně pomohly na popularitě, ovšem to se dozvíme až při vypsání prvních soutěží. 

Loňský ročník byl rozhodně zajímavý. Finále Manchesteru United s Ajaxem přineslo souboj dvou klasických evropských velkoklubů. Vítězně z něj nakonec vyšel anglický tým, pro něhož to byla první trofej po letech a vůbec první úspěch pro kouče Mourinhav v United. Navíc se díky této výhře do skupinové fáze probojoval Zlín, pro kterého to bude premiéra na evropské půde. Další čeští zástupci si teprve musí své místo mezi nejlepšími zasloužit. Sparta Praha si ale prohrou na hřišti CZ Bělehradu postup poměrně zkomplikovala. 

NHL – 4. října

Fotbal bude několik měsíců v plném provozu a v říjnu se k němu připojí zámořská NHL. Právě tato liga je zřejmě po Premier League druhou nejoblíbenější fantasy soutěží v Evropě. Herna FanTeam se svůj NHL produkt snaží neustále vylepšovat, důkazem mohou být i změny bodování hokejistů (k lepšímu!) nebo zrušení volby kapitána. Hokej je totiž poměrně náhodný sport, ve kterém se objevuje obrovské množství hráčů, a faktor dvojnásobných bodů často neplánově zamíchal pořadím. Byli odměňováni spíše štastné volby kapitánů, kteří zahráli neskutečný zápas. Nyní by však turnaje měly být méně závislé na štěstí a vyhrávat budou především ti, kteří se dopředu pomocí statistik nejlépe připraví.

Pokud máte rádi fantasy turnaje, je možnost zapojit se do NHL tím ideálním zpestřením jinak pomalejšího fotbalového týdne. O novinkách v zámoří budeme ještě informovat, stejně tak si připomene i důležité odlišnosti mezi DFS fotbalem a hokejem. Podíváme se také na upravená hodnocení a absenci kapitánské pásky.

NBA – 17. října

Pokud holdujete spíše basketbalu, tak nezoufejte. Rovněž pro vás budou připraveny fantasy turnaje. Herna FanTeam má ve své nabídce NBA již delší dobu, zatím se tomuto sportu však nedostalo příliš hráčské pozornosti. Právě basketbal je mnohými označován jako nejtěžší DFS varianta, protože do něj vstupuje mnoho složitých statistik. Je navíc nutné sledovat poslední novinky o sestavách, protože je možné, že na poslední chvíli někdo kvůli zranění vypadne. A kdo hraje fotbal, tak ví, že mít na hřišti všechny své koně je základní předpoklad k úspěchu. Vzhledem k časovému posunu je pro Evropany často náročné mít nejaktuálnější informace. Zejména pro ty, kteří NBA příliš nesledují a pouze si rekreačně chtějí zahrát turnaj. Každopádně začátek letos připadnul na 17. října.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.