Evropskou DFS podle všeho čeká přelomový rok 2018, na scénu vstoupí Betsson 

Základy boomu evropské Daily Fantasy Sports budou podle všeho položeny již během příštího roku. Společnost Scout Gaming Group, která stojí za provozováním herny Fanteam, oznámila spolupráci s přední sázkovou kanceláří Betsson. Ta v roce 2018 spustí napříč svými platformami nový DFS produkt.

Ostatní | 30.11.2017 | Filip Novák
Sdílej článek      

Doba, kdy se Daily Fantasy Sports naplno prosadí také za hranicemi Spojených států amerických, je už možná blíže než jsme vůbec doufali. Pokud poohlédneme stranou od zámořského giganta Draft King's, který své služby nabízí již také na území Německa, Malty, Rakouska a Irska, společným jmenovatelem velice pozvolně se rodícího evropského DFS boomu je společnost Scout Gaming Group (SGG). Že vám její název nic neříká? A co takhle Fanteam?

Správně - na online herním trhu působí SGG jako licencovaný a regulovaný B2B poskytoval Daily Fantasy služeb, což v praxi znamená, že nabízí komplexní řešení pro každého operátora, který se rozhodne nabízet nějakou formu DFS produktu. Společnost takovému zájemci za poplatek zprostředkuje softwarovou platformu, statistické centrum pro sbírání výsledků zápasů v reálném čase nebo například možnost propojení v síti svých klientů, kteří tímto způsobem sdílí svá hráčská pole.

Počet heren využívajících platformu SGG rychle roste, i díky čemuž mohl Fanteam v úvodu sezóny plošně navýšit garance velkého množství svých turnajů a mimo jiné představit například pravidelný týdenní turnaj pro Premier League s buy-inem €11 a prize poolem ve výši €10.000. Prosinec se zde navíc ponese ve znamení European Fantasy Football Championship, tedy dosud největší akcí v historii herny. Do bojů o nejméně €20.000 (přes 500 tisíc korun) se můžete zapojit již během nadcházejícího víkendu, o čemž jsme vás na našem webu informovali již během včerejška.

Událostí, která by mohla evropské Daily Fantasy Sports definitivně zajistit mainstreamovou oblibu, je chystané spuštění fantasy produktu v podání známé sázkové kanceláře Betsson. Zástupci SGG v průběhu minulého týdne oznámili, že vzájemná dohoda zajišťuje společnosti Betsson Group plný přístup k jejích fantasy platformě a představení nové DFS herny, která bude dostupná na všech více než 20 online herních značkách, jakými jsou například Betsson.com, Betsafe.com nebo Nordicbet.com. Ty tedy budou již brzy kromě pokeru, sportovních sázek a online kasina nabízet právě také daily fantasy sports.

Co konkrétně znamená již brzy? Podle oficiálního tiskového prohlášení by měla být platforma do produktů z rodiny Betssonu implementována v průběhu příštího roku. A až se tak stane, hráčská základna rychle poroste, prize pooly turnajů budou několikanásobně vyšší a z DFS se v Evropě začne stávat masová zábava.

„Mám velkou radost z toho, že si Betsson Group, jeden z předních evropských operátorů, vybral jako svého dodavatele právě naši společnost. Tato dohoda je jen potvrzením názorů, že DFS v Evropě rychle získává půdu pod nohama a v budoucnu se stane další online herní vertikálou," uvedl Andreas Ternström, výkonný ředitel Scout Gaming.

„Přemýšleli jsme, jak ještě více rozšířit naši sportovní nabídku, zejména pak ve spojitosti s Daily Fantasy Sports. Navýšení naší hráčské základny a zároveň udržení našich stávajících jsou naše dva hlavní požadavky, se kterými nám může DFS pomoci. Scout Gaming nejen, že nabízí široký výběr sportů, ale zároveň je schopna tvořit také turnaje související s lokálními a specifickými událostmi, což je pro nás důležitý faktor. Zároveň nabízí největší hráčské pole v Evropě, což při výběru hrálo obrovskou roli," dodává Andy Broughton Braithwaite z Betsson Group.

Evropský Daily Fantasy Sports boom je na spadnutí. Doporučujeme být u toho.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.