Draft Kings vstupuje do Irska a Rakouska 

Americká herna Draft Kings působí již v osmi zemích v Evropě. K Velké Británii, Německu a Maltě přidává Rakousko s Irskem.

Ostatní | 10.10.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Veliká evropská expanze pokračuje. Americká herna Draft Kings rozšiřuje své portfolio zemí a největší dostupné fantasy turnaje bude nově nabízet také v Irsku a Rakousku. Jedná se o již třetí vlnu v rámci jejího rozšiřování, v březnu tohoto roku vstoupila společnost na Maltu, kde získala navíc potřebnou licenci, a do Německa, tedy do země s vysokým hráčským potenciálem. Jako první si mohli na americké herně už dříve zahrát občané Velké Británie. Podle CEO Draft Kings Jasona Robinsona byly poslední dvě nové země logickou volbou při dalším kroku expanze. „Irsko a Rakousko jsou známé pro své emotivní sportovní fanoušky, proto jsme se rozhodli vybrat tyto dva státy,“ popisuje své rozhodnutí.

Dohromady mají obě země přes 13 miliónů obyvatel, což znamená slušnou porci nových potenciálních zákazníků. Jak ale víme, fantasy sporty nejsou v Evropě natolik rozšířené, přesto se Robins úspěchu nebojí. „Fanoušci pomalu poznávají Draft Kings a naše soutěže, díky tomu sledují zápasy zcela novým a zábavnějším způsobem,“ říká sebevědomě. Herna se plánuje v každé zemi zaměřit na různé sporty. V Irsku je dlouholetá obliba golfu a v posledních letech zažívá obrovský boom hlavně MMA, jelikož Connor McGregor patří mezi nejvýraznější postavy soutěže UFC. V Rakousku je oblíbený americký fotbal, tamní liga patří mezi ty nejlepší v Evropě. Jeden čas v ní dokonce nastupovalo české mužstvo Black Panthers.

Zejména tito fanoušci by mohli ocenit turnaje v NFL, které jsou pravidelně v herně Draft Kings ty vůbec největší. Každý víkend se například hraje o první cenu jednoho miliónu dolarů. Přísun irských zájemců o MMA zase může pomoci tomuto sportu, který na hlavní čtyřku v podobě basketu, hokeje, baseballu a amerického fotbalu prozatím nedosahuje. A nesmíme opomenout ani náš oblíbený fotbal, který je dlouhodobě evropskou jedničkou téměř po celém kontinentu a předpokládá se, že by se brzy mohla díky novým uživatelům zvýšit jeho obliba také v USA.

Evropská expanze se podle posledních zveřejněných čísel zatím daří. V září tohoto roku zaznamenala společnost ve Velké Británii nárůst o 31 % zákazníků. Stejný měsíc byl zatím úplně nejlepším pro Německo, které zaznamenalo až 46% nárůst, což je nejvíce v dosavadním působení herny v zemi. Kolik nových hráčů v Draft Kings získali není ale známé, jelikož se firma rozhodla zveřejnit pouze procentuální nárůst, nikoliv ten reálný.

Konkurence v podobě FanDuel expanzi do Evropy zatím neplánuje a hodlá se soustředit pouze na svůj domácí trh. Tam nedávno přišel další konkurent, herna Draft Board vedená Philem Galfondem, která cílí hlavně na amatérské a rekreační hráče, kterým chce pomoci v těžkých začátcích. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.