Draft Kings i nadále expandují, vstupují do Německa a na Maltu! 

Evropská expanze je tady! Draft Kings spouštějí beta verzi v Německu i na Maltě.

Ostatní | 24.03.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Skvělá zpráva pro všechny evropské hráče Daily Fantasy Sports! Velikán Draft Kings už začátkem roku avizoval vstup na německý trh, dnes se tato zpráva stává skutečností. Obyvatelé našich západních sousedů si již mohou vytvořit účet na spuštěné beta verzi a začít soupeřit na poli největší herny světa. Německo je druhou zemí, kam Draft Kings v Evropě expandují. Dalším přidaným státem se stává také Malta, na které má herna sídlo a začátkem roku rovněž získala licenci.

Draft Kings překvapivě nabízejí i tradiční americké ligy jako NFL, NBA nebo NHL. Největší pozornost bude mít rozhodně fotbal, spuštění Bundesligy je však naplánováno až na začátek další sezóny. Prozatím si hráči musí vystačit s Premier League, MLS nebo například Serií A. Socceru, jak v USA nejsledovanějšímu evropskému sportu říkají, přibude najednou obrovské množství zájemců. Tento sport je hernou Draft Kings poměrně utlačován a garance nedosahují takových výšin, jako například u NFL. S novým trhem evropských hráčů by mohl fotbal brzy vyskočit a stát se jedním z nejhranějších. 

Nabízené sporty: Fotbal, NFL, baseball, NBA, NHL, golf, Nascar, e-sporty, MMA

Expanze se plánuje i do dalších zemí. Komplikované jsou ale jednotlivé zákony i výše daní. Například vstup do Španělska, Francie nebo Itálie, také velice zajímavých trhů, může být problémové. Hernu odrazují vysoké daně, kterou navíc mohou doprovázet složitá jednání. Zahraniční poskytovatelé sázkových her na jihu Evropy mají dlouhodobě vstup zakázán, což se projevuje například i na fungování herny PokerStars. Kam dále Draft Kings vstoupí je zatím ve hvězdách, dá se ale sledovat zvýšená marketingová aktivita. Již dříve podepsali dohodu s Arsenalem a kopirují tak zavedený postup z USA, kdy téměř každý klub má spolupráci s fantasy hernou.

A co Česká republika?

Všechny čtenáře jistě zajímá, jak to vypadá se vstupem Draft Kings do České republiky. I zde momentálně visí veliký otazník. Od letošního roku totiž platí nový loterijní zákon a není jasné, kam podle něj hry jako Daily Fantasy Sports vůbec spadají. Americký gigant získal na Maltě licenci, která označuje fantasy hry za peníze jako hru dovedností, nikoliv hazard. Pomůže nám to ale vůbec?

Nový loterijní zákon je natolik komplikovaný a nejasný, že budoucnost nelze vůbec odhadovat. Zákon již dříve téměř kompletně popravil online poker nebo zahraniční sázkové kanceláře. Složitá jednání s českým státem nemusí být pro Draft Kings vůbec atraktivní nejen kvůli tomu, že počet fantasy hráčů zde není tak vysoký. Proč se tolik snažit, když počet aktivních hráčů nemusí být ve finále takový. Můžeme jenom doufat, že nový zákon umožní Draft Kings hladký vstup do České republiky a i my budeme moci na nejlepší herně světa někdy hrát.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.