Doporučené picky Premier League, 3. kolo 

Doporučení fotbalisté do třetího kola anglické Premier League. Do útoku Kane s Richarlisonem, do obrany WBA či Watford.

Fotbal | 25.08.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Brankáři

Ben Foster (WBA, $8,7m) – Mužstvo Tonyho Pulise je zatím stoprocentní a drží se svého zavedeného stylu. Žádná inkasovaná branka, dvě vstřelené a šest bodů. WBA se daří, zatímco Stoke není zatím v ideálním rozpoložení. Výhra nad Arsenalem může sice nakopnout sebevědomí, ale lepším mužstvem v zápase nebyli. Foster společně s jeho obranou nedovolí soupeři mnoho šancí, proto lze očekávat, že Stoke bude mít velký problém. Zaplatit lehce pod $9m je za gólmana přijatelné a o to více, když se jedná o Fostera z WBA.

Obránci

Patrick van Aanholt (Crystal Palace, $7,7m) – Aanholt je mezi fantasy manažery tento víkend velmi oblíbený a je k tomu řada důvodů. O ofenzivních schopnostech levého beka se nemusíme příliš dlouze bavit. V krátkosti: Za 100 zápasů Premier League si připsal 10 branek a 9 asistencí, což je na obránce skvělé číslo. Crystal Palace sice do ligy nevstoupili příliš oslnivě, ale nyní je čeká zřejmě nejslabší mužstvo v soutěži. Swansea obdržela čtyři branky a dovolila soupeřům nejvíce šancí (26). Aanholt by mohl mít nějaké pokusy ke skórování, jedná se o ideální zápas vzhledem k jeho ofenzivním schopnostem.

Watford / WBA – Pro stack obran doporučujeme týmy Watfordu či WBA, ze kterého jsme již mluvili o Fosterovi. Oba celky mají v domácím prostředí poměrně příjemné zápasy. První jmenovaný přivítá Brighton, společně se Swansea herně nejslabší tým v lize. Mužstva kouče Marca Silvy navíc bývají vždy silná v domácím prostředí. WBA zase čeká Stoke, který ofenzivně nepředvádí zatím oslnivé výkony. Efektivní defenzíva a pomalá hra jim může ublížit.

Záložníci

Aaron Ramsey (Arsenal, $7,5m) – Velšský záložník zatím hraje v poměrně zajímavé formě, která by neměla být ignorována. Ze záložníků má společně s Paulem Pogbou nejvíce pokusů z vnitřku vápna, k tomu přidal ještě dvě střely mimo něj. Arsenal čeká těžký výjezd na Liverpool, který ale má v nohách náročný dvojzápas s Hoffenheim, síly mohou scházet. Horší defenzíva domácích je navíc dobře známou věcí, můžeme vidět branky. Vrátit se má navíc Alexis Sanchez, jeho pobyt na hřišti může však Ramseymu uškodit.

Matt Ritchie (Newcastle, $8,6m) – Oba týmy v tomto zápase stále čekají na svou první výhru, ale herně to není zas tak špatné. Ofenzivně zatím Newcastle s West Hamem předvádí zajímavé výkony a branky bychom měli očekávat také zde. Ritchie je ze strany domácích asi nejlepší volbou do zálohy. Stále chybí Jonjo Shelvey, což znamená, že by měl záložník dostat větší volnost a zahrávat většinu standardních situací. K nějaké brance by se mohl přimotat.

Liverpool trio – Ofenzivní trojka z Liverpoolu je možná nejděsivější z celé Premier League. Otázkou je, kdo nastoupí. Do hlavy kouče Jurgena Kloppa nevidíme a sestavy nebudou zveřejněny dříve, než v neděli. Stejně se zřejmě vyplatí na někoho vsadit a vybrat ho do týmu. Sadio Mané a Roberto Firmino odehráli zatím všechna utkání, Mohamed Salah byl šetřený v posledním kole proti Crystal Palace. Všichni mají v nohách zápas s Hoffenheimem, někdo by tedy mohl začít na lavičce a naskočit až v průběhu. S volbou tedy opatrně.

Útočníci

Harry Kane (Tottenham, $15,6m) – Obvykle zde takto drahé hráče nedoporučujeme, ale nyní se zřejmě nedá jinak. Kane stále čeká na svou první branku, ale šancí má více, než požehnaně. Za poslední dva zápasy vyslal 11 pokusů z prostoru ve vápně, nejvíce z celé ligy. V zápase proti Brightonu se dá očekávat, že Spurs svého soupeře zamknou na jejich polovině a budou střílet. Hodně střílet. Dlouhé dobývání a chuť Kana prosadit se bude obrovská, hráč zde může klidně atakovat hattrick.

Richarlison (Watford, $8,5m) – Letní posila z Brazílie se zatím ukazuje ve výborném světle. Za 120 minut má jednu branku, potěšující je ale pohled na vytvořené šance pro sebe i spoluhráče. Po Kanovi je druhý v počtu vyslaných pokusů z vápna (8), což naznačuje jeho obrovskou aktivitu a důležitost pro tým. Zároveň má na svém kontě čtyři klíčové přihrávky. Pro ofenzívu Watfordu je aktuálně nejdůležitějším hráčem a v lehčím zápase s Brightonem ho opět bude plné hřiště.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.