Doporučené picky fantasy Premier League: Koho vlastně vybrat? 

Další kolo Premier League je tady! Nadcházející zápasy jsou složené zvláštně. Hráči jsou buď až příliš drazí nebo naopak příliš levní.

Fotbal | 07.04.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Brankáři

Ben Foster (WBA, $7,2m) – WBA patří mezi ty lépe organizovaná mužstva. Sice se jim v posledních týdnech příliš nedařilo, ale na vině byly spíše zápasy s těžkými soupeři. Proti Southamptonu budou ve svém domácím prostředí, bez jakékoli absence a hostům nenastoupí ani zimní posila Manolo Gabiaddini. Foster v bráně tedy představuje ideální variantu gólmana, která může získat výhru, čisté konto i nějaké zákroky k tomu. Spadá navíc do přijatelné cenové kategorie.

Obránci

Middlesbrough – Postrádající sice řadu pravidelně hrajících obránců a v posledním kole inkasovali čtyři branky, přesto bude obrana Middlesbrough slušnou variantou. Hráče čeká „pouze“ zápas proti Burnley, které venku nedosahuje velkých kvalit. Branka Middlesbrough bude v ohrožení jen výjimečně, jejich defenzivní hra bude navíc na slušné úrovni. Tento zápas představuje klasické remízové utkání a výsledku 0:0 by se nikdo nemohl divit.

Záložníci

Kamil Grosicki (Hull, $3,1m) – Draftovat hráče jeho kvalit za pouhé tři milióny by možná nemělo být ani možné, ale takto je nastaven systém hodnocení herny FanTeam. Hull nečeká lehký zápas, výjezd na Manchester City rozhodně neznačí nic příjemného. S výhrou počítat nelze, ale ty v DFS nejsou zas tolik potřeba. Grosicki se proti slabší defenzívě může prosadit, jakýkoli počin na hřišti znamená, že více jak dvojnásobně splatí svou cenu. Uleví tak rozpočtu a dovolí vám draftovat jiné fotbalisty, v tomto kole si za kvalitu totiž musíte připlatit.

Gylfi Sigurdsson (Swansea, $7,2m) – Gylfi se na poslední dvě kola odmlčel (a celkově i Swansea), brzy by měl přijít ale jeho čas. Utkání s West Hamem bude těžké, ale velšský tým musí zabrat. Gylfi představuje dobrou variantu, protože jeho soupeř má aktuálně nejhorší formu z Premier League. Příliš lehce inkasují a sami moc branek nedávají, islandský fantasy král by mohl úřadovat. Nemusíme snad připomínat, že zahrává všechny penalty, přímé kopy i rohy.

Joshua King (Bournemouth, $5,2m) – Další hráč z kategorie těch levných. Bournemouth bude hrát proti Chelsea, King tedy představuje další ulevení rozpočtu. V letošním roce má skvělou formu, celkově dal již 12 branek a patří mezi to lepší ze svého týmu. Góloví záložníci jsou ve fantasy vždycky skryté zlato, King by mohl dát alespoň branku, Bournemouth má poměrně slušnou ofenzívu a v domácím prostředí není gól nereálný.

Útočníci

Oumar Niasse (Hull, $3,9m) – Platí to samé, co v případě Grosického, pouze hraje o něco výše. Pokud budete potřebovat spíše útočníka, je Niasse váš člověk. Jeho rychlost by proti pomalejším bekům City mohla platit. Kolega Abel Hernandez je navíc zraněný, tudíž by měl více prostoru dostat právě Niasse. Od příchodu do Hullu má slušnou formu, vstřelil pět branek.

Christian Benteke (Crystal Palace, $7,3m) – Arsenalu bude chybět jak Petr Čech, tak David Ospina. Chytat by měl tedy Emiliano Martinez, který sice v minulém kole udržel čisté konto, bylo to ale pouze proti slabému West Hamu. Gólman bez zkušeností bude opět pod tlakem, rozjeté Crystal Palace by mohlo alespoň jednou udeřit. A nebezpečí nejvíce hrozí právě od Bentekeho.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.